Text dopisu panu Schwarzbachovi:

Vážený pane,
věřím, že Vás k podpoře serveru "necenzura" vedla opravdu snaha zlepšit čistotu podnikatelského prostředí v České republice, bohužel současná podoba a také chování správce tohoto serveru tyto myšlenky naprosto diskreditují.
Uvedu jako (asi typický) příklad komunikace mezi návštěvníkem serveru a jeho správcem:
 
From: <j.suchy(zavinac)vorisek.cz>
To: <
necenzura(zavinac)srocz.com>
Subject: necenzura na prvni pohled
Date: Sat, 16 Mar 2002 23:11:40 +0100
Dobry den
- uniká mi smysl vaseho serveru: pokud byly duvodem jeho vzniku neci
problemy s cenzurou, uvadejte pouze puvodni necenzurovane materialy, a ne
prevzate zpravy z oficialniho tisku (takhle se puvodni informace v zaplave
vseobecne znamych fakt ztrati)
- pripada mi jako opravdova drzost, kdyz mi nekdo neznamy tyka (Temata:
"Zkoušíš vstoupit do zabepečené oblasti.") Mozna je to zvykem na
internetovych chatech, ale rozhodne ne na zadne alespon trochu seriozni
strance
- pozadavek registrace na to, abych si mohl precist temata ci zebricek
vaseho serveru, mi prijde opravdu hodne uhozeny: vy chcete bojovat proti
cenzure, ale pritom sami bezduvodne cenzurujete a znemoznujete pristup k
informacim, ktere chcete nabizet?
- a ze vseho nejhorsi je, ze mi prohlizec (IE5.5) pri cteni vasich stranek
pravidelne pri kliknuti na nektery z odkazu na horni liste vytuhl
Az prestanete cenzurovat sve navstevniky a nutit je k registraci, rad se na
Vase stranky nekdy opet podivam.
Z Okrisek zdravi
Jaromir Suchy,
provozovatel serveru
www.vorisek.cz, ktery zarucene zadne probleny s
cenzurou nema
na to mi přišla tato odpověď (bez jakéhokoliv oslovení a nepodepsaná):
From: "Admin" <admin(zavinac)gastroticket.cz>
To: <j.suchy(zavinac)vorisek.cz>
Subject: necenzura ...
Date: Mon, 18 Mar 2002 13:56:51 +0100
- uniká mi smysl vašeho emailu, vy jste se snad zúčastnil všech akcí o kterých píšete osobně ? Náš server nikoho neomezuje a je pouze na uživateli zda se zaregistruje nebo ne, všeobecným standartem je, že registrovaní uživatelé získávají různé výhody a to nejen na chatech ale i na seriozních serverech jako yahoo atd. Pokud by jste se zaregistroval, zjistíte hned, že se Vám zpřístupní mnoho položek skrytých anonymnímu uživateli. Ohledně toho tykání, vy jste adminostátor, že jste se pokoušel tak přihlásit a naborat se do systému ? Spíš se jednalo z vaší strany o hackerský útok.  Jak jsem koukal na vaše stránky tak jste v některé z ekologických stran a zřejmě vám vadí čssd. Dále je to možná vaše závist, že na našem serveru je návštěvnost za 3 týdny větší než na vašem serveru od jeho založení. Myslíte si, že někoho zaujme 2 roky starý článek na vašem serveru ? Ohledně omezování registrací, ve vašem diskuzním fóru snad není povinné jméno, předmět a popis ?
Ohledně prohlížeče si zjistěte jestli máte nainstalovánu podporu flash 6.0. Jinak naše stránky jsou testovány na pentiu-100,64mbram,1024*768hicolor.
Po prozkoumání vašeho fóra jsem zjistsil, že používáte na jedné stránce dvoje kódování češtiny a jste hodně zaměřen proti sociální demokracii. Jsem zatím politicky nestranný (jako správce systému) a i když jste z jiné politické strany, můžete jako uživatel poslat článek, který bude zvěřejněn do 24 hodin po zaslání a zda nebude porušovat zákony čr (šíření porna, warez, mp3, ...). A jestli jste četl pozorně, příspěvky tam posílají lidé z ods, záleží jen na vás zda se rozhodnete zaregistrovat a poslat nám váš článek, který bude mít téma boj proti byrokracii a korupci.
moje odpověď byla:
 
From: <j.suchy(zavinac)vorisek.cz>
To: "Admin" <
admin(zavinac)gastroticket.cz>
Subject: Re: necenzura ...
Date: Mon, 18 Mar 2002 14:54:25 +0100
Dobrý den,
vidím, že slušnost opravdu není Vaše silná stránka, když se nejste schopen pod svůj názor v emailu ani podepsat.
Pokud Vám unikl smysl mého prvního emailu, tak byl ten, že korupci považuji za velmi závažné téma a pokud se jí bude Váš server vážně zabývat, velice rád Vám budu dělat reklamu na svých stránkách. Nebudu ji ale dělat někomu, kdo svým čtenářům tyká (kliknutí na odkaz "Váš účet" na hlavní stránce je hackerský útok? - správný nápis odkazu by měl stejně znít "Tvůj účet")
K Vašim dotazům a připomínkám:
- nepíšu výhradně o tom, u čeho jsem byl osobně - nicméně zásadně slepě neopakuji to, co si každý může přečíst v celostátních novinách, navíc nemá-li to s tématem serveru nic společného
- návštěvnost Vašeho serveru je docela dobrý vtip (dám-li okamžitě třikrát za sebou reload, počitadlo se třikrát zvětší - tímto způsobem se dá vytvářet samozřejmě iluze velkých návštěv) - až budete mít nějaké oficiální počitadlo (Navrcholu, Toplist,...), které bude každou IP adresu počítat jen např. 1x za hodinu nebo 1x za den, můžete s tím začít operovat
- nejsem v žádné z ekologických stran a hnutí a nevadí mi ČSSD - vadí mi naopak exoti, kteří ji svým jednáním poškozují (naprosto nechápu, proč jste mi vůbec o něčem takovém psal - Vy máte pocit, že něčí členství či nečlenství v politické straně má vliv na obsah a kvalitu internetového serveru? )
- jsem přesvědčen, že i tři roky starý článek někoho zaujme - statistiky přístupu o tom vypovídají
- pokud používáte FLASH, musíte si napřed programem zkontrolovat, jestli ji prohlížeč klienta podporuje (slušné stránky v případě že ne, nabídnou doinstalaci plug-inu) - v opačném případě se FLASH na stránce nahradí normálním gifem. Pokud tohle jako administrátor serveru nevíte, zaplaťte si na to někde školení, nebo zkuste dělat raději něco jiného. (Už se vůbec nedivím, proč mi to tuhne)
- Vy jste viděl, aby měl někdo diskusní fórum, kde by se nezadávalo jméno, předmět a popis? (K čemu by byl příspěvek, kde by např. text nebyl? Jak by čtenář věděl, o čem je text, když by tam nebyl ani předmět? Jak by se poznaly od sebe jednotlivé reakce, kdyby tam nebylo jméno?)
- nechápu, co má znamenat zmínka o dvojím kódování češtiny v diskusním fóru - Vy máte pocit, že čtenář někde vidí nějaké české texty špatně? Kde proboha? Rád to opravím...
Až si to dáte do pořádku svoje stránky (FLASH), ozvěte se, rád si je opět prohlédnu.
(A až potom mudrujte o tom, že má někdo jiný někde problémy s češtinou... )
 Jaromír Suchý
Okříšky
 
a odpověď pana "admina":
From: "Admin" <admin(zavinac)gastroticket.cz>
To: <j.suchy(zavinac)vorisek.cz>
Subject: Re: necenzura ...
Date: Mon, 18 Mar 2002 16:00:35 +0100
1) Váš účet je vykání a ne tykání
2) Tento systém, živí jen reklama a počítá celkové množství návštěv (zobrazení banerů)
3) Svůj reklamní systém zatím nepoužívám, ale již zavedené standartní systémy (billboard, newlinx a textlink), v případě, že se vám bannery nezobrazují, volejte adminstrátorům těchto systémů a nepište problémy s cizími servery mě.
4) Členství či nečlenství ve straně nemá vliv na obsah ale na zaujatost.
5) Flash nepoužívám já, ale výše zmíněné reklamní systémy. Všeobecně se FLASH doinstaluje sám, pokud je to reklama napevno, ale tyto reklamní servery příjímají jen swf soubory bez ovládacích tagů a všechny reklamy řídí reklamní systém, nikoliv banner, případně kontaktujte majitele banneru a bysvětletu mu, že nemáte dostatečnou konfiguraci na zobrazení jeho banneru. Školení si v tomto případě zaplaťte vy.
6) Jinak si zkuste přeinstalovat operační systém a nechte si jen čistou instalaci. Je možné, že vaše konfigurace nezvládne více wave výstupů než jeden (v banerech je povolen zvuk) a tak vám to může na tomto zkolabovat. Na webu ty banery jen zobrazuji, ale nic víc.
7) Nejsem adminstrátor serveru, ale webové aplikace (v tomto případě kontaktuje www.pes.cz)
8) V registraci zadáváte jen email a login. A je to svobodné rozhodnutí každého uživatele jestli se zaregistruje nebo ne.
9) Ogledně počítání návštěv na tom nejste také tak nejlépe, jsou školy, úřady, poskytovatelé internetu, kteří mají omezený počet ip nebo používají proxy server, tak z toho návštěvnost svých stránek rozhodně nezjistíte. A nemohu provozovat cizí reklamu zadarmo na serveru na který není můj.
 
Petr Belzebub
na to jsem ještě odpověděl:
From: <j.suchy(zavinac)vorisek.cz>
To: "Admin" <admin(zavinac)gastroticket.cz>
Subject: Re: necenzura ...
Date: Mon, 18 Mar 2002 23:19:24 +0100
Dobrý večer či den,
 
1) Váš účet je vykání a ne tykání
- pod tímto odkazem jsou ale texty jako: "Zkoušíš vstoupit do zabepečené oblasti" či "Můžeš se zdrama zaregistrovat "
To už by asi leckdo za tykání mohl považovat (koukám, že jste vymyslel i nové české slovo "zdrama" - to je tedy označení pro to, aby člověk někomu musel poskytnout svůj email jen proto, aby měl přístup např. k žebříčku TOP10 na serveru?)
 
2) Tento systém, živí jen reklama a počítá celkové množství návštěv (zobrazení banerů)
- V tom případě se stavem Vašeho počitadla ale argumentujte výhradně u těch, komu prodáváte reklamní plochu, a ne oproti Voříškovi, který žádné podobné triky nepoužívá. Navíc jsem si bláhově myslel, že Vám nabízím spolupráci a nikoliv soupeření (mým cílem na
www.vorisek.cz je totiž zlepšení věcí, které kritizuji, nikoliv prodej reklamních ploch)
 
3) Svůj reklamní systém zatím nepoužívám, ale již zavedené standartní systémy (billboard, newlinx a textlink), v případě, že se vám bannery nezobrazují, volejte adminstrátorům těchto systémů a nepište problémy s cizími servery mě.
- To je dobrý, tuto větu budu muset přidat k "desateru opravdového webmastera" (viz Voříšek - Spižírna). Doufám, že za to nebudete chtít nějaký poplatek. (Pravděpodobně Vám uniklo, že se nedívám na server reklamního systému, ale Váš. Nevím, jak byste se tvářil, kdyby se vlak zastavil uprostřed polí a průvodčí Vám řekl, že za to může lokomotiva, a že - pokud chcete jet dále - si ji vy, cestující, máte dát opravit do Škody Plzeň, která ji vyrobila)
Zkusil jsem se do BB cvičně taky přihlásit, abych zjistil, kde může být ten zakopaný pes, a vidím, že v řadě bodů porušujete jejich podmínky - např. to, že reklama nesmí být větší, než 20% plochy informací, což na drtivé většině stránek nesplňujete, to, že nesmíte mít od BB 4 reklamy na stránce, aj. (pokud sečtu možný povolený objem dat z těchto 4 reklam, vychází mi 146 kB - to Vám nepřijde ani trochu sprosté, že současně s tím jsou na stránce často naprosto nepatrné informace?)
 
4) Členství či nečlenství ve straně nemá vliv na obsah ale na zaujatost.
- Asi mám dlouhé vedení, ale nevím: tím chcete říci, že je obsah Vašeho serveru o to kvalitnější, že nejste v žádné straně? Mě spíš, než členství administrátora v nějakém klubu vadí to, že jsou v textech hrubky typu shody podmětu s přísudkem či když na koncích řádků zůstávají jednopísmenné předložky.
 
5) Flash nepoužívám já, ale výše zmíněné reklamní systémy. Všeobecně se FLASH doinstaluje sám, pokud je to reklama napevno, ale tyto reklamní servery příjímají jen swf soubory bez ovládacích tagů a všechny reklamy řídí reklamní systém, nikoliv banner, případně kontaktujte majitele banneru a bysvětletu mu, že nemáte dostatečnou konfiguraci na zobrazení jeho banneru. Školení si v tomto případě zaplaťte vy.
- Opravdu skvělé: já si mám zaplatit školení na to, abych dokázal na svém počítači (který je denně připojen zhruba 10 hodin k internetu, a Vaše stránky jsou po dlouhých týdnech jediné, na kterých mi IE padá) odstranit chybu, kterou způsobuje Vaše stránka?
 
6) Jinak si zkuste přeinstalovat operační systém a nechte si jen čistou instalaci. Je možné, že vaše konfigurace nezvládne více wave výstupů než jeden (v banerech je povolen zvuk) a tak vám to může na tomto zkolabovat. Na webu ty banery jen zobrazuji, ale nic víc.
- To jsem tedy netušil, že problém může způsobovat i zvuk. Možná byste podobná moudra ale měl napsat na titulní stránku svého serveru, aby i ostatní čtenáři věděli, proč jim to případně padá.
 
7) Nejsem adminstrátor serveru, ale webové aplikace (v tomto případě kontaktuje
www.pes.cz)
- Proč bych měl proboha ještě někoho otravovat? Copak opravdu nechápete, že se nemůžete jenom na všechny vymlouvat, místo toho, abyste si to dal do pořádku sám? (Myslím, že smluvním partnerem pro pes.cz jste Vy a nikoliv já - proč by se se mnou vůbec měli bavit?)
 
8) V registraci zadáváte jen email a login. A je to svobodné rozhodnutí každého uživatele jestli se zaregistruje nebo ne.
- No a to je právě ono - kdo neprozradí svůj email, nedostane se např. k TOP10, a v tom je ta cenzura. (Jinak - vrátím se k tomu yahoo: k tomu, abych mohl využívat všechny hlavní služby, tj. hledání v kategoriích i fulltextové, žádná registrace potřeba není.) Váš server zatím bez registrace zřejmě nabízí pouze reklamy...
 
9) Ogledně počítání návštěv na tom nejste také tak nejlépe, jsou školy, úřady, poskytovatelé internetu, kteří mají omezený počet ip nebo používají proxy server, tak z toho návštěvnost svých stránek rozhodně nezjistíte. A nemohu provozovat cizí reklamu zadarmo na serveru na který není můj.
- Opět mi uniká, co tím chcete říci. Pravděpodobnost, že by se ve stejný den připojilo z nějakého úřadu na stejnou IP adresou více lidí je tak nepatrná, že nemá na nic vliv (slušnější počitadla navíc nepočítají ani přístupy všech robotů či serverů, které nemají definované servername). Navíc - žebříčky typu Navrcholu  omezují všechny stejně, takže výsledky jsou naprosto spravedlivé.
 
Stále jsem se nedozvěděl, co jste myslel tím "kódováním češtiny" v mém diskusním fóru. Pokud tam mám opravdu nějakou chybu, o které zatím nevím, sdělte mi prosím, co se Vám zobrazilo špatně.
 
Z Vašeho textu jsem pochopil, že asi nic na serveru "necenzura" změnit nehodláte, a tedy o odkaz na něj nestojíte.
Nebudu se tedy dál zbytečně vnucovat
 
J.Suchý, Okříšky
 

Zkuste, vážený pane Schwarzbachu, zvážit, jestli opravdu stojí za to poskytovat své jméno, svou pověst, a svou podporu, tak nedůvěryhodnému projektu, jakým zatím server "necenzura" je (ukradený podtitul  "necenzurované noviny", podvody v reklamním systému "Billboard", načerno okopírované agenturní zprávy, spousta hrubých pravopisných chyb, cenzurovaný přístup k většině stránek, prapodivné počitadlo, atd.)
 
Z Okříšek zdraví a mnoho energie ve skutečném boji s korupcí přeje
Jaromír Suchý