Obzvlášť vypečený kousek darebáka Cendry

Zdeněk Cendra zvítězil v roce 2002 v soutěži dětí do 15 let Junior internet (přestože už mu tehdy bylo 16) s projektem výměnného reklamního systému Textlink. Přestože onen reklamní systém nikdy nedělal ani to, co slibovaly reklamy na něj (např. výměnný poměr 1:1), tak to, co s ním provedl Zdeněk Cendra v roce 2003 ale úspěšně překonalo všechny jeho předchozí podvodnické "kousky".

Pro méně znalé uživatele internetu zopakuji, že výměnný reklamní systém pracuje tak, že si na své stránce umístíte kód, pomocí kterého se vám na ní zobrazují cizí reklamy. Za každé takové zobrazení cizí reklamy získáte jisté kredity, které můžete využít k "zaplacení" zobrazení své reklamy na stránkách ostatních členů reklamního systému.

Podobným způsobem až zhruba do února 2003 pracoval i Textlink (a měl podle slov Z. Cendry asi 1000 členů). Tehdy ale zřejmě přišel Zdeněk Cendra na to, že je úplná blbost zbytečně zobrazovat v systému reklamy jejich členů, proto program Textlinku upravil tak, že se na všech reklamních plochách členů zobrazovala pouze jedna jediná reklama - a to na webhostingovou službu, kterou v té době provozovala jeho matka Zdena Cendrová superhosting.cz. Zmizela jak administrační stránka, kde si mohli členové systému např. zjistit, kolik se jim nastřádalo kreditů, tak dokonce i úvodní stránka textlinku (automaticky se přepínala na superhosting.cz).

Těžko říci, kolik milionů takhle podvodně zobrazených reklam od února do poloviny prosince 2003 "mediální hvězda" Cendra použil, ale podle rozkvětu superhostingu se mu to jistě vyplatilo. Když jsem tuto "Cendrovinu" vloni na podzim náhodou zjistil, okamžitě jsem Mumii emailem varoval, že jestli toho okamžitě nenechá, podám na něj trestní oznámení pro podvod. Darebák Cendra se tomu sice jen škodolibě zachechtal, nicméně mu asi časem došlo, že přituhuje, a tak udělal trochu zvláštní a nelogickou věc - nechal "vítěznou" doménu soutěže Junior Internet 2002 textlink.cz propadnout tím, že ji nezaplatil (a to je Mumie přitom vlastníkem a plátcem celé řady jiných domén, které vůbec nevyužívá) a tak teď už má textlink.cz (i s jeho pohnutou historií) na krku někdo úplně jiný.
11.1.2004

Na jakýkoliv názor na tuto stránku se budu těšit na adrese: vorisek@vorisek.cz


Hlavní strana Voříška  Fanklub Mumie