Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Komunální volby v  Třebíči 2002

V okresních novinách v poslední době vycházejí velkoplošné inzeráty pro komunální volby v Třebíči, a je to docela nuda, protože všichni chtějí to samé stejné dobro pro všechny (nové divadlo, průmyslovou zónu, vysokou školu, byty, zdravé životní prostředí, atd.).

Některé strany asi navíc předpokládají, že inzeráty čtenáři moc pozorně stejně číst nebudou: US-DEU by pod heslem Změníme Třebíč! (v Horáckých novinách 25.10.2002 na str.6) např. chtěla rozšířit počet parkovacích ploch pro automobily na sídlištích, a současně přitom ale v jiném odstavci píše, že nechce omezovat stávající plochu městské zeleně. ®e by dokázali vybudovat ony nové parkovací plochy pro automobily na střechách nebo ve sklepích stávajících paneláků, aby nedošlo k omezení zeleně?

Více stran by chtělo bojovat proti korupčnímu prostředí při zadávání zakázek a při výběrových řízeních (avšak nikdy jsem o žádném takovém případu v minulosti v Třebíči nečetl ani neslyšel) - takže jim to žádnou práci ani nedá (to se to snadno slibuje!). Kupodivu jsou negativní jevy, o kterých jistě ví všichni - např. prostituce - ale žádné ze stran asi nevadí tolik, aby se o jejím omezení zmínila.

Největší bombou v inzerátech pro mě ale bylo zjištění, kdo je lídrem kandidátky Sdružení Břehy. Je jím totiž svérázný "hrdina", známý čtenářům Voříška v souvislosti s některými podvody okolo festivalu Zámostí v minulosti.

Horácké noviny 25.10.2002 str.5 Horácké noviny 25.10.2002 str.5

Jen pro zopakování: organizátoři Zámostí 1999, kterými byla oficiálně firma Kapucín a.s. (pan ing. M. ©»astný byl jejím ředitelem), tehdy před festivalem slíbili dát jeho výtěžek na výtvarné aktivity dětí, místo toho si ale drtivou většinu z něj (asi 270 tisíc) nechali pro sebe, a navíc si zfalšováním účetních výkazů neoprávněně vynutili dotaci 30 tisíc od ministerstva kultury.

Policie sice organizátory Zámostí 1999 z podezření z tohoto podvodu vyšetřovala, ale její příslušné "orgány" impotenci buď úspěšně předstíraly, nebo jí skutečně trpí, a tak se M. ©»astnému podařilo tuto špinavost úspěšně zamést pod koberec a nebyla zřejmě dosud důsledně prošetřena. ©»astného firma Kapucín a.s. v roce 2000 zkrachovala (resp. sama se poslala do konkursu), nicméně panu ©»astnému a jeho komplicům se podařilo včas ještě těsně předtím důležitá aktiva zkrachovalé firmy přelít do nově založené společnosti, shodou okolností s úplně stejným názvem Kapucín s.r.o. a úspěšně pokračují dále ve stejném oboru podnikání. Někdy se podobnému způsobu přelití aktiv z jedné firmy do druhé (když se ta první nechá zkrachovat) říká tunelování. Tak si, milí Třebíčani, dávejte na tohoto úspěšného "horníka" po volbách dobrý pozor.
27.10.2002
?subject=Komunální volby v  Třebíči 2002'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5408

© Jaromír Suchý 1999 - 2015