Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Okříšky 2002 - anketa občanů obce

Jak se tady stalo už hezkým zvykem, je i tentokrát u příležitosti voleb pořádána anketa občanů naší obce. Doživotnímu starostovi Kulovi asi nestačí, že opět dostane svých 70 až 80% odevzdaných hlasů, ještě si pro zvýšení sebevědomí o sobě potřebuje přečíst i na papíře, jak to tady skvěle se svými kamarády vede.

Nebyl by to on, aby si v rámci úvodního slova k anketě nepřihřál předvolební polívčičkuútokem na jedinou kandidující volební stranu, která se odvážila zveřejnit něco, s čím starosta nesouhlasí (ačkoliv jej ona strana tím zhruba jedním mandátem, který může reálně získat, absolutně nikdy nemůže ohrozit).

Zřejmě z toho má především vyplynout, že on - starosta - je asi tím jediným, kdo rozumí nejlépe "problematice komunální sféry", ale proč by nějakým hloupým čtenářům ankety uváděl, v čem konkrétně se kdo mýlí, a jak je to doopravdy? Nejspíš proto, že se mu neinformovaní občané zatraceně hodí - s těmi se dá samozřejmě mnohem lépe manipulovat...

Ale pojďme raději k anketě...
Je jasné, že "správně" položená otázka je už polovinou "správné" odpovědi, takže pokud by se v anketě objevila otázka:
Souhlasíte s obnovením místního kulturního střediska, které tady mělo mnohaletou tradici, a které jsme před 4 lety bezdůvodně bez vašeho souhlasu zlikvidovali?, je to samozřejmě něco úplně jiného, než když se zeptáte Má obec zaměstnat pracovníka, který by zajistil tvorbu zpravodaje, více obrazového vysílání v kabelové televizi, pořádání kulturních akcí a zájezdů?, i když je to v podstatě úplně totéž.

Z kategorie zvlášť drsného černého humoru je otázka, týkající se zadlužení obce(budoucí zastupitelstvo totiž nebude dělat asi nic jiného, než splácet desetimilionové dluhy, které tady starosta s  kamarády v uplynulém období stačili nasekat a nikoho se předtím v anketě neptali, jestli jim to nevadí)

Trochu jako pokus z lidí dělat úplné blbce jsou otázky, jejichž odpovědi obecní úřad velice dobře zná - např. jestli má odpovídající osoba doma internet přes obecní kabelovou televizi. (Nebo, že by zpracovávající ankety hledali souvislosti mezi způsobem připojení na internet a např. názory na využití okříšského zámku?)

Opravdový "klenot" je ovšem otázka:Propouštění ve firmě Huhtamaki z Přibyslavic nemá totiž s činností obce Okříšky absolutně žádnou souvislost, stejně jako omezení výroby v manipulačním skladě s hlučností z něj. Navíc odpověď a) - tedy striktní dodržování technických norem a předpisů je ze zákona nezpochybnitelnou povinností obce i všech zastupitelů, proto jakékoliv relativizování této otázky starostou obce vůbec není na místě.

Pokud totiž jednou přistoupíme na takovouto starostovu manipulaci, nemělo by nás překvapit už ani to, že se příště objeví i otázky:
- měla by být každá stavba zkolaudovaná předtím, než se za její použití začne vybírat nájemné?
- měly by mít stavby občanské vybavenosti bezbarierový přístup?
- měla by obec pravdivě odpovídat žadatelům o informace?
anebo dokonce: má vůbec smysl pořádat v Okříškách každé 4 roky komunální volby?
01.11.2002
?subject=Okříšky 2002 - anketa občanů obce'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5049

© Jaromír Suchý 1999 - 2015