Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Okříšky i po volbách ve starých kolejích

Podle složení nového zastupitelstva by asi nikdo neočekával, že by v jeho činnosti mohlo dojít k nějakým pozitivním změnám směrem k jeho větší důvěryhodnosti, a už jeho první zasedání (i s obrázky) to jednoznačně potvrdilo.

V úvodu pan Dosedla marně navrhoval, aby z jednacího řádu zastupitelstva byla vypuštěna nesmyslná diskriminující podmínka, že ke každému bodu jednání může jedna osoba vystoupit pouze dvakrát (čímž je prakticky vyloučena jakákoliv smysluplná diskuse). Nikdo sice neřekl, proč se na zastupitelstvu nesmí diskutovat, ale přesto návrh pana Dosedly neprošel.

Smutné bylo, že přítomní občané i televizní diváci byli opět odsouzeni do role trapného komparsu, když zastupitelé dvakrát hlasovali o něčem, co měli pouze oni sami na papíře, a nikdo se neobtěžoval s tím seznámit ty, kdo ten papír v ruce neměli (což takhle dát texty projednávaných návrhů včas dopředu na obecní internetové stránky a párkrát nakopírovat navíc i pro návštěvníky zastupitelstva?).

Ovšem opravdovým "zlatým hřebem" večera bylo, že se dokonce opakoval i trapas s volbami. Zatímco před 4 lety jsem po obratně zmanipulovaných volbách obecní rady musel psát, že naši radní byli "prapodivně" zvoleni, letos je to ještě horší, protože jsem přesvědčen, že všichni noví radní včetně starosty i místostarostky byli zvoleni vysloveně neplatně. Při každých "civilizovaných" volbách se totiž automaticky předpokládá, že na jejich korektnost dohlíží někdo, kdo sám na žádné z volených míst nekandiduje. Našim zastupitelům přitom vůbec nepřišlo divné, že členem volební komise byl i jeden ze zvolených radních.

Nevím, jestli s tím mám něco dělat, nebo bude lepší to nechat plavat. Předpokládám totiž, že i kdybych např. podal žalobu k soudu (asi ústavnímu, když ty správní ještě nefungují), a ten by s velkou pravděpodobností prohlásil volby našich radních za neplatné, na radnici by si z toho žádné ponaučení nevzali, ale naopak by nejspíš proti mně opět rozjeli v místních médiích nenávistnou kampaň ve stylu "ten, co pro Okříšky nikdy nic neudělal, se nám zase jenom mstí za svůj volební neúspěch". Na příštím zasedání zastupitelstva by si jistě nikdo nenasypal popel na hlavu, ale naopak bych si musel poslechnout jedovaté poznámky, že se volby radních musí opakovat pouze kvůli mně.
16.11.2002
?subject=Okříšky i po volbách ve starých kolejích'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 3797

© Jaromír Suchý 1999 - 2015