Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm červen 2001

Vážení čtenáři,

už nám dozrávají první třešně a všechny stromy jsou opět obaleny mraky mšic, které si tam pěstují pilní mravenečci. To je holt trest za to, že si - na rozdíl od většiny sousedů - při kulačení a sadaření nepomáháme chemií.

I v květnu jsem měl - stejně jako minulý měsíc - opět příležitost ke změně banneru, který má Voříšek v systémech výměnné reklamy, na tento:Vím, že sponzorující mrtvoly už nejsou příliš originálním tématem, ale že se dostanou až k nám na okres Třebíč bych dříve přece jen netušil.

Naše mladší dcera byla na školním výletě v Telči. Z jejího vyprávění mě zaujala jedna historka - zatímco jinde žebráci pokorně vysedávají a čekají, kdo jim co dá, tady jsou aktivnější - magnetem, přivázaným na provázku, si vybírají mince, naházené do kašny na náměstí (dosud jsem si myslel, že všechny mince jsou z nějaké nemagnetické slitiny - u koruny a výše to ale neplatí).

Z Ústí nad Labem mi chodí zpravodaj tamního občanského sdružení Přátelé přírody. Některé informace, které se tam objevují, jsou natolik drsné, že nějaké špinavosti místních radních v Okříškách jsou proti tomu opravdu úsměvné nevinné žertíky. Nějaká norská firma třeba přišla na docela rafinovaný způsob, jak se zbavit svých odpadů z výroby hliníku. Když se v něm totiž ještě nechá nějaký zlomeček hliníku, není to už odpad (který se k nám nesmí dovážet), ale "surovina", která se bude přepracovávat v podniku, který bude uveden v Ústí n.L. do provozu. Ústeckým papalášům se teď na veřejnosti snaží úspěšně předstírat, že vůbec nechápou, že jde jen o průhledný způsob, jak obejít zákaz dovážení odpadů. V čele příznivců dovozu tohoto smetí je tamní náčelník Strany zelených.

Náhradu za přerušený seriál o Čukovi a Gekovi se mi zatím bohužel nepodařilo najít.

Přeji vám hezký začátek léta.
03.06.2001
?subject=Předkrm červen 2001'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4151

© Jaromír Suchý 1999 - 2015