Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm květen 2002

Milí čtenáři,

a máme za sebou První máj, svátek práce. Když jsme se včera ráno probudili, byl jsem mile překvapen: před naším domem se na silnici objevil vápnem napsaný velký nápis: WWW.VOŘECH.CZ. Už i k nám do Okříšek tedy dorazil zvyk, který jsem zatím vídal jen v okolních vsích, kdy mládež v noci "čarodějnic" z 30.4. na 1.5. chodí po vsi a maluje na silnici drobně provokativní nápisy před některými domy. Na naší ulici byly už jen dva jiné - KNEDLÍK a FRC U HROCHŮ, na okolních ulicích pak třeba KOMISAŘ, STEJNEJ aj.

Květen je samozřejmě také lásky čas. Trochu předčasně - už v dubnu - mi ale začal projevovat svou zvláštní "příze" někdo, jehož lásku těžko mohu opětovat, protože nevím, kdo to je. Tento anonymní "ctitel" (po Charvátovi asi nějaký další Jelečkův úlisný poskok z Unipletu) se zatím pouze schovává za zkratku IQ132. (Exkrementy IQ132 si můžete prohlédnout pod tímto pseudonymem v diskusním fóru.) Když jsem zadal ve vyhledávači Google heslo "IQ132", abych se dozvěděl, kde onen můj "milovník" vzal inspiraci ke své přezdívce, byl jsem docela zděšen: na prvním místě to uvedlo stránku o nějakém 15-ti letém vrahovi.

Dnes jsme dostali do schránky také nové číslo Zpravodaje z Okříšek - zájemci si jej tentokrát díky naší komisi PR mohou přečíst i zde. Ze zajímavějších částí je tam anketa s několika členy obecního zastupitelstva (nijak mě nepřekvapuje, že většina z nich už příště kandidovat nebude), a především reakce ředitele školy, doktora Velce, na můj příspěvek o tom, že se mi nelíbí, když se vycházející žáci z 9.třídy pravidelně každý rok na rozloučení se základní školou se svými učiteli a vrstevníky společně ožerou. Z reakce pana ředitele je zřejmé, že mu to sice také vadí, a pomocí různých zákazů marně dělá, co může, ale že by otevřeně přiznal, že to všechno je také důsledek mizerné výchovy na škole, za kterou především on nese nejvyšší osobní zodpovědnost, a klidně by to mohlo být i důvodem k jeho rezignaci, to jej samozřejmě ani ve snu nenapadne.

V dubnu nám opět obecní zastupitelé v Okříškách ukázali, jak cynicky si představují "komunikaci" a "spolupráci" s místními občany. V tomto měsíci proběhla totiž dvě jednání, o kterých jsem se dozvěděl až dodatečně z okresního tisku, protože informace o nich dopředu oficiálně nezveřejnili, asi aby tam náhodou nepřišel někdo, kdo by mohl "dělat problémy" a na něco konkrétního se zastupitelů ptát. První jednání bylo 16.4. se zástupci místních podnikatelů, druhé 23.4. se zástupci místních občanských sdružení. Na to druhé nebyl např. pozván ani zástupce Sdružení pro rozvoj a výstavbu obce Okříšky, které má asi 50 členů, a jako jediné hájí zájmy občanů postižených nesmysly v našem územním plánu. Proč by ale s podobnými občany jednali, když je možné i dnes jim jejich majetky bezdůvodně a beztrestně pod nátlakem různých podvodů vyvlastnit, že?

V dubnu se opět na stánkách Voříška začala zvyšovat frekvence jména "Ryšavý", především díky lajdácké práci ČSSD na regionální úrovni, a proto, jak svým bezprecedentním cenzurním zásahem zlikvidoval celé jedno diskusní fórum o podzimních komunálních na www stránkách soc-dem na Vysočině, a pak se z toho vytáčel pomocí nesmyslných lží o malém zájmu o toto téma. Už se docela "těším", jak se jeho nenávist ke mně bude ještě stupňovat s blížícími se podzimními volbami, a tipuji, co se o sobě dozvím: když nebudu kandidovat, bude to podle něj znamenat, že se zbaběle vzdávám zodpovědnosti, a vyhovuje mi jenom o obci psát, ale "nic konkrétního pro ni nedělat", a když budu kandidovat, bude to pro změnu znamenat, že chci jenom "ukojit své neskrývané politické ambice". Tato situace tedy nemá řešení, a za všech okolností budu ten špatný já - pokud se ovšem nebudu řídit anonymy, které mi občas po komunistickém vzoru doporučují se z Okříšek odstěhovat.
02.05.2002
?subject=Předkrm květen 2002'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4953

© Jaromír Suchý 1999 - 2015