Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm září 2002

Milí čtenáři,

letos ty prázdniny nebyly nic moc. Vlastně je celý ten rok nějaký divný, ale možná je to jen nezvyk. Je ještě parné léto, ale vlaštovky už se houfují k odletu, a špačci už jsou prý dokonce pryč, může se vám stát, že se při procházce v parku budete brodit spadaným listím, a teď k tomu ty povodně... Ale možná nám jenom v tuto chvíli připadají hrozné, ale až se budou opakovat každý druhý rok, zvykneme si na ně určitě taky.

Teď někdy "oslavíme" smutné výročí, že je to právě 10 let od té doby, co Mečiar Slovákům domluvil samostatnost (asi i bez toho, aniž by si to většina z nich přála). Tehdy to tak nebylo, ale mám takový pocit, že dnes je možná více procent Slováků, kterým chybí bývalé Československo, než Čechů. Usuzuji tak z toho, že se Slováci více zajímají o dění u nás, než my o ně (např. v jejich televizi večer opakují naše zprávy z ČT1, kdežto u nás už nic takového není, málokde jsou u nás ve stánku k vidění slovenské noviny a časopisy, kdežto tam naše ano, atd. ).

U nás na obci je vše při starém. Žádal jsem je o poskytnutí kopií pošty, kterou si vyměnili s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, a oni to odmítli s naprosto originálním zdůvodníním: prý je to korespondence, která se našeho obecního úřadu netýká, takže mi ji nemohou poskytnout! Nebo jsem se až teď s překvapením dočetl v kabelové televizi, že nám v pátek večer nepůjde obecní internet - přitom samozřejmě všichni uživatelé obecního internetu jistě mají email (proč ho vlastně po nás všech chtěli?) a kabelovou televizi vůbec číst nemusí. Už aby bylo po volbách a nové zastupitelstvo a na radnici trochu vyvětralo...

Je možné, že na výsledky našich voleb bude mít vliv i jisté "hnutí", které se tady teď rozbíhá proti stavbám vysílačů mobilních telefonů (jeden je na škole a druhý na sousedním paneláku). Obec totiž evidentně naprosto podcenila veřejnou osvětu a ono "public relations" (na kterou má přitou vlastní speciální skupinu, vedenou profesionálním politikem, který se navíc ještě občas s oblibou chlubí, kolik už v ČSSD absolvoval školení na toto téma), a tak - možná právě z nedostatku informací - si teď dávají lidé, bydlící v domech v okolí vysílačů, právě jejich existenci do souvislostí s nebývalým nárustem osob, postižených nádorovými onemocněními, v poslední době.

Tak hezký školní rok
05.09.2002
?subject=Předkrm září 2002'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4168

© Jaromír Suchý 1999 - 2015