Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm červen 2003

Milí čtenáři,

vítejte po dlouhé odmlce na začátku léta!

V Třebíči nám otevřeli vysokou školu, a tak - i když nemám moc času - jsem si nenechal ujít prohlídku jejího areálu.

Na začátku června jsem po 3 letech opět navštívil festival Zámostí v Třebíči. Letos byl snad konečně bez nějakých podvodů a podrazů (novinkou bylo snad jen důkladné prohmatávání všech příchozích najatou ochrankou, což od ženské ostrahy až tolik nevadilo...), zato jsem měl v sobotu ve čvtrt na 4 ráno při odchodu domů konflikt s "rambama" v uniformách městské policie. Zastavil jsem se totiž zvědavě u hloučku, kde 4 neupravení "černooděnci" šikanovali jednoho z hudebníků, kterého jsem tam předtím slyšel hrát (z kapely Jižní pionýři z Jihlavy) a ptal jsem se oněch městských strážníků, jak můžou někoho obtěžovat, když sami nemají ani identifikační čísla na uniformách (2 ze 4 přítomných strážníků ta čísla neměli - jeden z nich byl právě ten, který hudebníka zadržoval). Výsledek mého dotazu byl ten, že mě jedna z těch černých obludek s číslem 28 chytla a odvlekl asi 50 metrů pryč, a tam mě kupodivu nezmlátil pendrekem, ale chtěl jenom občanku. Když jsem se ptal proč, dozvěděl jsem se, že jsem prý předtím bránil úřednímu zákroku, a když jsem se ptal jak konkrétně, tak jsem se dozvěděl, že slovně! Pomohlo mi snad jedině to, když jsem duchapřítomně řekl, že mu občanku ukážu, ale až na stanici Policie ČR, kde o tom svém "provinění" rád sepíšu protokol. O to ale přirozeně neměl žádný zájem, a tak mi dal naštěstí pokoj.

Jsem přesvědčen, že v řadách Městské policie v Třebíči je většina slušných strážníků, ale protože to byla letos moje už několikátá podobná zkušenost, začínám pochybovat, zda vládnou v Třebíči občané, nebo pár nikým nekontrolovaných zakomplexovaných dementů, momentálně zamaskovaných v uniformách městská policie?

V Okříškách je vše při starém: starosta Kula i radní Ryšavý si ve Zpravodaji z Okříšek č.2/2003 samozřejmě opět nemohli odpustit několik sprostých anonymních urážek na moji adresu, ale oni už stejně jiní nebudou... Snad bych proto měl opět oživit myšlenku vybudovat na zámku v Okříškách ono kdysi navržené živé Muzeum moderního anonymu. Odborné přednášky by tam totiž mohli mít nejen "staří dobří" Čuk s Gekem, ale nově i pánové Kula s Ryšavým - třeba na téma "Použití anonymu při moderním řízení větší obce". Ale o tom snad někdy podrobněji..
22.06.2003
?subject=Předkrm červen 2003'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4857

© Jaromír Suchý 1999 - 2015