Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Jednohubky

Jednohubky duben až červen 2000


Každá nová kniha by asi měla mít povinně také svou www stránku
Zvlášť ty, které se přímo dotýkají něčeho okolo počítačů. Na této www stránce by pak především měly být uvedeny všechny chyby, které se do knihy vloudily. Napadlo mě to už před rokem při čtení textu:
jazyk c
(z knihy Jazyky C a C++ podle normy ANSI/ISO, str.35 - vydala Grada 1999).
Když jsem to tehdy e-mailem navrhoval i Miroslavu Viriusovi, spoluautorovi těchto "perel" (a řady jiných knih pro programátory), byl tímto nápadem asi natolik zaskočen, že na něj dodnes (tj. více, než rok - přesně od 6.6.1999) nebyl schopen jakkoliv zareagovat. A to přitom v předmluvě uvedené knihy výslovně psal:

(26.6.2000)

 


3x7 není vždy přesně 21
Zřejmě úplně všichni prodejci jízdních kol v inzerci svého zboží uvádějí, že kola, která mají vpředu trojtalíř a vzadu sedmikolečko, mají 21 rychlostí. A přitom je to prachsprostá lež. Pokud při koupi k takovémuto kolu dostanete i tištěný návod, zaručeně tam bude uvedeno i to, že nesmíte řadit do kříže, tzn. největší talíř na největší zadní kolečko a naopak nejmenší talíř na nejmenší zadní kolečko. V nejlepším případě je proto v tomto případě 3x7 rovno 21-2=19.
(26.6.2000)

 


Vyhodit z olympiády všechny střelecké disciplíny!
Střelba v historii téměř vždy souvisela se zabíjením - ať už lidí či zvířat - a těžko mi někdo namluví, že dnes už je to především vlastně jen taková nevinná zábava pro všechny. Jistě, je lepší, když se střílí do papírových terčů, než do živých cílů, ale přesto pro mě nejsou vítězové takových soutěží nic jiného, než jen potenciálně větší zabijáci, a tak vůbec nevidím důvod, proč bychom je měli právě pro tuto vlastnost jakkoliv oslavovat.
(květen 2000)

 


Zrušit kuřácké vagóny!
Být narkomanem jistě není jednoduché, ale nevidím vůbec žádný důvod pro to, aby jim České dráhy v rychlících ještě stále vyhrazovaly nějaké vozy. Předpokládám, že by zrušení kuřáckých vagónů mohli zařídit parlamentní poslanci, ale vzhledem k tomu, že ti zase vlakem nejezdí, asi se hned tak nedočkám.
(květen 2000)

 


Nezavádět letní čas!
Takový šok v biorytmu je proti přírodě.
Navíc jsou lidé o onu hodinu déle aktivnější, a protože jsme zatím zvyklí především na konzumní aktivity, projeví se ona hodina ve zvýšené materiální spotřebě. A to je taky proti přírodě.
(duben 2000)

01.07.2000
?subject=Jednohubky duben až červen 2000'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5137


© Jaromír Suchý 1999 - 2015