Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Jednohubky

Jednohubky srpen - září 2000


Veřejnoprávní média nemají právo utrácet za reklamu!
Samozřejmě za reklamu na propagaci své činnosti - musí jim stačit, že jejich existence je zakotvena v zákonech! Nechápu, proč by moje koncesionářské poplatky měly končit v něčí soukromé kapse (např. Mladý svět, Respekt apod.) jen proto, aby se Český rozhlas či Česká televize zviditelňovaly, místo toho, aby si lépe plnily své zákonné povinnosti. Jen ať hezky všechno, co odkudkoliv dostanou, použijí na kvalitnější informování veřejnosti!
A pokud by se to vzalo do důsledků, tak nejenom reklama, ale i jakákoliv sponzorská či jiná bohulibá činnost by měla být těmto institucím zakázána. Jsem přesvědčen, že nic z toho jejich posláním není.
2.10.2000

 


Marně čekám na pohřeb první knihy či CD-čka
Spousta hudebníků či spisovatelů se v současné době snaží dodat svým dílkům více života tím, že je tzv. pokřtí. Proč si ale z náboženských obřadů vybrali jenom samotný křest? Ani žádný umělý život přece nemůže být věčný - nebylo by proto docela vhodné i je všechny včas ukončit slavnostním pohřbem či kremací? Autoři to určitě sami dělat nebudou, protože si nikdy nepřipustí, že už by některé jejich dílo mohlo být mrtvé, proto budou muset být nebožtíci nejspíš vybíráni pomocí čtenářských a posluchačských anket. Pokud se slavnostní pohřby hudebních a literárních děl ujmou, zajisté pro ně vznikne brzy nějaký specializovaný funebrácký ústav.
(17.9.2000)

 


Kdo by nás měl či neměl reprezentovat
Byl bych rád, kdyby ti, kdo náš stát reprezentují na sportovním poli, byli morálně výrazně lepší, než je průměr populace, nebo alespoň takoví, aby se za jejich činy většina občanů nemusela stydět - to všechno i za cenu podstatně horších sportovních výsledků. Z mého pohledu si reprezentační dres nezaslouží automobilový zabiják typu cyklisty Šimůnka, žádní tenisté bydlící výhradně kvůli daním někde v cizině, či žádní fotbalisté, kteří neumí soupeři sportovně vrátit míč (viz náš sprostý gól v kvalifikaci minulého mistrovství Evropy na Faerských ostrovech).
(10.9.2000)

 


I naše děti by mohly na ZDŠ chodit povinně oblečené v uniformě svého ústavu
Koneckonců to tak dobře funguje v celé řadě zemí bývalého britského impéria. Omezení možnosti vyniknout mezi vrstevníky v předvádění síly peněženek rodičů by mělo výhodu v tom, že by se odstranil stres těch méně zámožných, ale především by byl každý žák více nucen ke snaze výrazněji vyniknout v oblastech, kvůli kterým do školy chodí - tedy v tom, co umí a ví.
Také by se tím trochu podpořili krachující domácí výrobci oblečení a obutí.
Jenom doufám, že součástí uniformy některé školy nebude rovnou také pouzdro na mobil.
(19.8.2000)

 


Aktuální znění všech platných zákonů by mělo být zdarma na internetu
Platíme si ze svých daní desítky či stovky tisíc státních úředníků, ale přitom ten náš stát není schopen zajistit ani to, aby bylo na internetu volně k dispozici aktuální znění našich zákonů! Nevím, kdo jiný, než stát, by měl mít především eminentní zájem na tom, aby se zákony dostaly do co nejširšího povědomí, aby se s nimi mohli co nejsnáze seznámit všichni občané, kteří jsou ochotní je dodržovat. (Musím se pochlubit, že už jsem o smysluplnosti svého požadavku přesvědčil prvního senátora - nechcete mi někdo pomoci s těmi ostatními?)
(14.8.2000)
P.S. Sbírka zákonů za posledních 5 let ve formátu pdf je na serveru ministerstva vnitra zde, ale jako "aktuální znění" bych si samozřejmě představoval kompletní znění zákonů s promítnutím všech změn.

02.10.2000
?subject=Jednohubky srpen - září 2000'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4465

© Jaromír Suchý 1999 - 2015