Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Jednohubky

Jednohubky říjen až prosinec 2000


Jak snadno zprivatizovat Českou televizi
Před pár dny nám Václav Klaus oznámil, že by bylo dobré zprivatizovat ČT, ale neuvedl pro to žádný srozumitelný argument. Přestože i on je studovaný ekonom (a dokonce vysokoškolský profesor v tomto oboru), unikají mu zřejmě některé základní stimuly pro lidské rozhodování. Kdyby totiž lidem vysvětlil, že zisk z prodeje České televize by mohl být beze zbytku rozdělen mezi stávající koncesionáře (vždycky si ji přece platili především sami) a při odhadovaném příjmu minimálně 10 miliard by to znamenalo pro každou (platící) domácnost neočekávaný příjem v průměru zhruba 4 tisíce korun (a k tomu ušetřených dalších 900 Kč za každý následující rok), naši občané by se (např. v případném referendu o této věci) nejspíš rádi rozhodli České televize vzdát. V.Klaus by tak sice jen navázal na "staré dobré" komunistické praktiky (přesvědčování, že momentální materiální prospěch a pohodlí je přece důležitější než nějaké "zbytečné" právo - v tomto případě dokonce jen "pouhé" právo na nezávislé informace), ale - popravdě řečeno - dělaly špičky ODS vůbec někdy něco jiného?
26.12.2000

 


Jak naučit voliče chodit k volbám
Zhruba před týdnem přišel Miloš Zeman s báječným nápadem, že by se mohla uzákonit povinná účast ve volbách. Je ale zajímavé, že právě on - studovaný ekonom - nepřišel na ten nejjednodušší způsob, jak k tomu občany motivovat i bez uzákonění jakékoliv povinnosti: určitě by stačilo jim za účast ve volbách jednoduše zaplatit. Odhaduji, že by pro začátek stačilo tolik, kolik dosud dostávaly strany v poslanecké sněmovně, tj. zhruba stovku za odevzdaný hlas.
15.11.2000

 


KSČM má příležitost ukázat, jak se distancuje od chyb minulosti
Před pár dny byla opět prodloužena platnost lustračního zákona. Ten zakazuje práci ve státní správě nejen estébákům a jejich pomocníkům, ale např. i milicionářům a komunistickým funkcionářům od okresu nahoru. Zatímco díky Petru Cibulkovi je seznam těch prvních už dávno veřejně dostupný, jména milicionářů a komunistickýchí papalášů zůstávají stále utajena. Pokud tedy dnešní vůdcové KSČM s oblibou tvrdí, že se distancují od chyb svých předchůdců, mají možnost ukázat, že to myslí vážně: ať hezky zveřejní na internetu seznamy všech bývalých milicionářů a těch funkcionářů KSČ, kterých se lustrační zákon týká!
30.10.2000

 


Česko zní hezko
Nijak zvlášť se mi nelíbí, když nějací chytráci potřebují za každou cenu používat pro naši republiku jednoslovný název. Přitom je dost významnějších států, které se bez toho klidně obejdou (Spojené státy americké, Velká Británie, Jihoafrická republika atd.). U některých států, jako je "Saudskoarabsko", "Středoafricko" či "Spojarabemirátsko" bych takový paskvil snesl, ale vy všichni, kdo si myslíte, že žijeme v Česku, používejte tedy prosím současně také názvy Jihoafricko, Novozélandsko, Velkobritsko, a Spojstátoamericko.
17.10.2000

 


Hruškův oddílový doktor měl především být potrestán!
A to rozhodně přísněji, než náš cyklista. Pokud mu doping sám podal (čemuž nasvědčuje i přistižení jiného cyklisty ze stejného klubu), měl by asi nejméně na dva roky opustit řady lékařů úplně. A jestli selhal náš olympionik a vzal si něco sám, je to opět doktorova chyba, protože měl jistě spoustu příležitostí přijít na to dříve, než dopingoví komisaři.
15.10.2000

01.01.2001
?subject=Jednohubky říjen až prosinec 2000'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4418

© Jaromír Suchý 1999 - 2015