Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Jednohubky

Jednohubky leden - únor 2001


Hokej - to je hra!
Jihlavský hokejový trenér Jaroslav Holík podle tisku říkal, že jejich hráč Morava (který před pár dny svým zákeřným zákrokem třebíčského Zelenku odkázal s největší pravděpodobností navždy na invalidní vozík) vlastně nic mimořádného neudělal, protože podobných zákroků bývá normálně za zápas zhruba pět. Pokud je to pravda a vezmu-li pro srovnání, že takový South Park se vysílá až po dvaadvacáté hodině, aby se omezil vliv kreslených brutalit na mládež, bylo by naprosto logické, kdyby se ve stejnou noční dobu vysílaly i hokejové přenosy. A do hlediště na zápasy by dětem měl být přirozeně vstup zcela zakázán.
27.2.2001

 


České dráhy by opět mohly zavést osobní vozy 3. a 4.třídy
Nejsem až takový pamětník, abych tyto vozy znal z vlastní zkušenosti z původního provozu z předminulého a minulého století a věděl, jak tehdy vypadaly. Ale určitě by nebyl problém přizpůsobit se současným podmínkám: vozy 3.třídy by byly vyřazené poškozené vozy 2.třídy, ve kterých by byly rozřezané sedačky, nesvítilo světlo a nefungovalo topení (a cena by byla polovina obyčejného jízdného), vozy 4.třídy by byly obyčejné kryté nákladní vagóny s provizorními okny (či pouhou mříží) a dřevěnými lavicemi z neohoblovaných desek - samozřejmě bez osvětlení, topení či záchodků (a cena jízdného by byla čtvrtina obyčejného jízdného). V obou typech vozů by si přirozeně cestující museli udržovat pořádek sami. Pro začátek by stačilo mít ke každé vlakové soupravě připojeno po jednom voze z obou nových tříd. A troufnu si tipovat, že - v případě jejich pravidelného nasazování - zájem o ně bude neustále stoupat.
23.2.2001

 


Nejlepší sportovci nemusí na vojnu?
I když by nepochybně bylo lepší, kdybychom měli profesionální armádu a učit se zabíjet by šli jenom ti, kteří by se obranou vlasti chtěli živit, zatím to tak není a narukovat musí všichni muži, kteří jsou dostatečně zdraví. Málokdo se ale do zeleného hrne s radostí - každý by jistě raději trávil tento čas tím, co ho baví nebo živí. Bohužel i tady se ukazuje, že jsou si u nás někteří občané rovnější, než jiní. Nevím, proč by si to v khaki mundůru na chvíli nemohli vyzkoušet třeba i urostlí chasníci typu Jaromíra Jágra (a padesátka jemu podobných z NHL), kteří obden dokazují v tvrdých soubojích svou sílu, statečnost, postřeh a vytrvalost. Za zlaťáčky jo, za talíř polívky při přípravě na obranu vlasti už asi ne... Přimlouval bych se proto, aby každý, kdo se z podobných (vrcholově sportovních) důvodů vyhýbá vojenské základní službě, neměl mít právo ani nosit representační dres našeho státu.
26.1.2001

 


Naděje pro Kajínka = umíráček pro Rumla
Janu Rumlovi se jistě nedá upřít slušnost a osobní statečnost, kterou prokázal za socialismu. V posledních letech se mu ale daří tento kredit úspěšně ztrácet a zatím posledním vrcholem trapnosti bylo jeho účinkování v zápase o tvář České televize. A pokud se teď navíc ukáže, že Jiří Kajínek se stal skutečně obětí policejního spiknutí, bylo by asi nejpřirozenější, kdyby si Jan Ruml (který byl v oné době ministrem vnitra) co nejrychleji sbalil klobouk a zcela zmizel na smetišti politických dějin. Věřím, že občané v jeho senátním obvodu si bez problémů zvládnou za svého zástupce vybrat někoho jiného.
12.1.2001

 


Jak elegantně vyřešit problém registračních pokladen
Opět se u nás mluví o tom, že by všichni prodejci včetně stánkařů měli mít povinně registrační pokladnu, aby stát více vybral na daních. Někteří obchodníci zase tvrdí, že by je těch asi 20 tisíc za registrační pokladnu navíc položilo na lopatky, a když by potom šli na podporu v nezaměstnanosti, bude to pro stát ještě mnohem dražší. Divím se, že zatím ale ještě nikdo nepřišel na ten nejjednodušší způsob, jak spor vyřešit ke všeobecné spokojenosti: ať si hezky vezme ministr financí půjčku od nějaké banky, za tu nakoupí registrační pokladny, půjčí či rozdá je všem obchodujícím živnostníkům (nebo alespoň těm, kteří prohlásí, že na ni nemají), a půjčka pak může být splácena ze zvýšených daňových příjmů.
12.1.2001

27.02.2001
?subject=Jednohubky leden - únor 2001'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4775

© Jaromír Suchý 1999 - 2015