Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

To jsme to těm Australanům zase jednou pěkně ukázali

Poslouchal jsem dnes dopoledne na ČRO6 - Svobodné Evropě rozhovor s předsedou našeho olympijského výboru panem Jiráskem a nechtěl jsem věřit svým uším, jak typicky "českou" logiku naši olympijští bossové používají.

Za zlatou olympijskou medaili má každý jednotlivec slíbený milión. Protože ale australské úřady by příjmy, které si někdo v Austrálii vydělá, samozřejmě rády zdanily (a není snad žádných pochyb, že si je prokazatelně vydělá každý za svou sportovní "práci" právě tam), vymysleli naši olympijští vůdcové fintu, jak tamní úřady podrazit. Budou všude tvrdit, že od nás nikdo za medaile nic nedostane. A až se medailisté vrátí domů, dostanou v úplné tichosti pouze "odměnu za 4-letou přípravu" (doufám, že se pánové neurazí, pokud jsem jejich definici necitoval úplně přesně - její smysl však zůstal určitě stejný).

Nevím, jestli to zástupci všech ostatních států budou dělat také tak - možná jim půjdeme vzorem. V každém případě by však raději měli naši sportovci počítat i s tím, že si možná na vlastní kůži vyzkouší něco podobného, co jsem zažil sám, když jsem poprvé uviděl na dveřích malé samoobsluhy ve španělském letovisku Pineda nepřehlédnutelnou papírovou ceduli s nápisem, napsaným neumělou češtinou: "Dobrý den! Prosíme Vás, nekraďte nám tady. Děkujeme." (Žádným jiným jazykem už to tam napsáno nebylo.)
10.09.2000
?subject=To jsme to těm Australanům zase jednou pěkně ukázali'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 3540

© Jaromír Suchý 1999 - 2015