Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Nový videoklip skupiny BSA

Od jistého třebíčského podnikatele jsem získal videokazetu, kterou jeho firma dostala jako dárek od neznámého příznivce z Českých Budějovic. Dal mi ji proto, abych prý o tom tříminutovému videoklipu skupiny BSA napsal nějakou příznivou recenzi a pomohl jej tak případně rozšířit mezi další diváky.

Hodnocení začnu trochu oklikou: na jednom divadelnickém semináři si lektor - Jan Borna - zažertoval na téma videoklipů: jestli prý víme, proč se v nich často tak horečnatě po vteřinách střídá jeden obraz za druhým? Nikdo se neozval, a tak nám dal své vlastní vysvětlení: je to prý proto, že každý záběr musí zmizet rychleji, než někomu stačí dojít, jaká že zoufalá ptákovina to na něm ve skutečnosti je.

Podobnou slabinou nový klip "Akce č.205652/01" skupiny BSA ale rozhodně netrpí - prostředí i jednotlivé postavy si můžeme dokonale vychutnat, přičemž se příběhu nedá upřít ani jistý spád. Šťastnou ruku měl režisér zejména při výběru hereckých hvězd - a ty se mu za to odvděčily životním výkonem (na kopii, kterou jsem měl k dispozici, bohužel jméno režiséra ani herců nebylo uvedeno, ale jistě o nich ještě uslyšíme!). Skvělý výkon podali i komparsisté, především slečna v recepci či vyděšená dáma s rychlovarnou konvicí. Naprosto dokonalé jsou kostýmy i rekvizity, ke kouzlu nechtěného přispívá i využití psacího stroje jako doprovodného hudebního nástroje v závěru.

A o čem klip vlastně je?

Na schodech postaršího domu se ozývá dusot kanad a čtyřčlenné policejní komando, vyzbrojené oplechovaným kufříkem a papírem od státního zástupce, vtrhne 18.1.2001 do (typické) firmy SYSOX. Se slovy "máme povolení k prohlídce nebytových prostor" vpadne do kanceláře jednatele firmy, prošťárá mu počítač, prohrabe šuplíky, CD-čka, která tam najdou, sepíší a nahází do černých igelitových pytlů (obdobně jako jeho počítač) a všechno si odnášejí zároveň i s nebohým podnikatelem. Pro nás ostatní zůstává na závěr na obrazovce jen několik výhružných varování, např.: "Víme víc, než si myslíte!"

Je rozhodně škoda nechat si tento zážitek ujít, a tak - pokud jste ještě neměli příležitost někde "Akci č.205652/01" shlédnout, napište do některé své oblíbené televize, ať jej odvysílají. Pokud by se to podařilo opakovaně, cena za nejlepší klip roku 2001 by měla jistě horkého favorita.

A kdyby to v televizi odvysílat nechtěli, zkuste si kazetu s klipem objednat na tel. čísle 02/24811346 nebo přes www.bsa.cz. Stojí to za to!
02.03.2001
?subject=Nový videoklip skupiny BSA'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5428

© Jaromír Suchý 1999 - 2015