Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Poslední cesta autobusem aneb Děláme Vám radost

Tento inzeráteks textem:
"Fotografii, na kterou se právě díváte, jsem si nechal vyfotit na památku. Jsou na ní všichni moji známí, s nimiž jsem jezdíval autobusem do práce. Poslední dobou se už jen navštěvujeme. A víte proč? Protože jsem si koupil svůj vysněný nový vůz. A koupil jsem si ho na leasing. S ČSOB Leasing, který mi vážně udělal radost."
(v levém tmavém pruhu je pak text: "Děláme Vám radost")

přes celou půlku stránky vyšel včera v Lidových novinách na str. 27. Vyplývá z něj zřejmě, že ti, kteří jezdí denně do práce hromadnou dopravou, jsou ubožáci, hodní nejvyššího soucitu, protože ani nejsou schopni pořídit si na to vlastní automobil (mít svůj nový vůz je přece tak snadné!). Navíc autobus na fotografii je podle označení linky č.183 typu MHD - není to tedy žádný "dálkový" ze Psí Lhoty, jezdící normálně do okresního města jen 2x za den - nový automobil je proto zřejmě nejvhodnější náhradou autobusu právě pro cestování po vašem městě!

Téma tohoto inzerátu považuji samozřejmě za nechutné, dokládající, že i pro Lidové noviny je už dnes především každá kačka za jakoukoliv inzerci dobrá. Zdá se, že už jsme dospěli do stavu, kdy reklama může být založena úplně na čemkoliv a vydavatelům, kteří ji tisknou, je to naprosto lhostejné. Naopak zadavatel reklamy by byl nejspíš velice rád, kdyby jeho reklama byla natolik provokativní, že by byla s velkou publicitou nějakou reklamní radou zakázána - díky tomu by se nepochybně o tomto báječné produktu dozvědělo více lidí a o fous lépe by se prodával. Čím nás asi LN překvapí příště? Někdo si bude dělat legraci z hladovějích Somálců ("Kdybyste bydleli v našem novém pětihvězdičkovém hotelu TOPLIFE, zaručeně byste neumírali hlady!") či invalidů ("Všichni zákazníci s jedním skleněným okem mají v našem novém obchodním domě SUPERSHOP slevu 50% na sluneční brýle!")?

Na třebíčském náměstí, kde sídlí jedna z poboček ČSOB, není ve všední den prakticky možné najít místo na zaparkování, takže několik desítek automobilů za lhostejného přihlížení policie každý den blokuje provoz parkováním v prostoru, označeném dopravní značkou zákaz zastavení. Zkusím se tedy ČSOB zeptat, kolik nových parkovacích míst už tam stačili vytvořit pro své zákazníky, kteří si právě přijeli automobilem něco vyřídit do "své" pobočky ČSOB (například chtějí zaplatit splátku leasingu, díky kterému mají svůj nový vysněný vůz, aby už nemuseli do práce jezdit autobusem).

07.06.2001
?subject=Poslední cesta autobusem aneb Děláme Vám radost'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
...pokračování...

Po vyjítí inzerátu jsem svůj názor na něj poslal i Lidovým novinám. Ty sice můj dopis neotiskly, ale zato se mi teď - po 14 dnech (mimochodem dnes LN otiskly stejný inzerát opět) - ozval telefonem pan Pavel Grombíř, který má v těchto novinách inzerci na starosti. Dozvěděl jsem se, že s obsahem a zařazením tohoto inzerátu nemá sám vůbec žádný problém a jsem prý jediný, kdo se proti němu ozval. Můj argument, že právě individuální automobilová doprava je jedním z rozhodujících faktorů, způsobujících emise skleníkových plynů a globální oteplování, ho přirozeně nechává naprosto lhostejným (a zřejmě o tom nikdy předtím nic neslyšel). Svěřil se navíc, že sám nemá ani výčitky svědomí z toho, že denně jezdí autem v ucpané Praze, protože "jeden člověk to stejně neovlivní".
Po přečtení několika textů ve Voříškovi prý usoudil, že člověku, jako jsem já, už asi není žádné pomoci, proto se za mě bude modlit. (Jestli je křesťan, muslim, žid, jehovista, nebo satanista, neříkal, takže netuším, jak to teď se mnou po jeho modlitbách vlastně dopadne.)
20.6.2001

S dotazem, kolik nových parkovacích míst už vytvořila ČSOB v Třebíči jsem se tehdy obrátil i na jejího tiskového mluvčího pana Tománka. Ten mi sice odpověď předběžně slíbil, ale zatím neposlal.
20.6.2001


přístupů od 18.4.2004: 5199

© Jaromír Suchý 1999 - 2015