Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Computer není jednička

V čísle 7/2001 časopisu Computer, které vyšlo 19.4., mě zaujala Velká předplatitelská soutěž, která měla celkem jednoduchá pravidla:- zatelefonovat na uvedené tel. číslo a přihlásit se heslem "Computer je jednička"
- objednat si při tomto telefonátu předplatné na 1 rok
- počkat na složenku nebo fakturu
- co nejrychleji ji zaplatit a být tak mezi první nejrychlejší stovkou výherců, která měla nárok na cenu, tj. obal na 24 CD

Je pravda, že už mi staré předplatné v té době stejně končilo, ale především vidinou šance na krásný obal jsem se nechal nalákat natolik, že jsem skutečně hned 20.4. na ono číslo zavolal, řekl výše uvedené heslo a objednal si předplatné na další rok.

Docela mě překvapilo, když se asi týden nic nedělo (žádná slíbená výzva k zaplacení - tj. složenka nebo faktura - nepřicházela), a protože šlo o čas (chtěl jsem být přece mezi prvními sty nejrychlejšími, kdo to zaplatí), zavolal jsem 26.4. do redakce opět. Dozvěděl jsem se, že už to musí být dávno na cestě, ale nemusím se prý bát, na výhru mám prý stále ještě šanci.

30.dubna skutečně přišel doklad k platbě (na obálce bylo datum 26.4.), který jsem urychleně zaplatil.

Vyhodnocení soutěže mělo údajně proběhnout 17.5., proto jsem ve všech následujících číslech Computeru hledal, zda se najdu na seznamu šťastných výherců, ale marně. Buď jsem seznam z roztržitosti přehlédl, nebo jej redakce nezveřejnila - asi z obavy, aby chránila osobní data svých čtenářů.

O to větší radost jsem měl z toho, že mi měsíc na to - 22.6. - přišla z redakce Computeru obálka s výhrou. Věřte tomu nebo ne, ale já jsem skutečně vyhrál obal na 24 CD! Jediný problém je v tom, že je to výhra pouze virtuální. V obálce byl pouze list papíru od manažera distribuce časopisu Pavla Ondráčka s písemným sdělením, že jsem sice vyhrál, ale jejich partner bohužel ceny nedodal. Jestli je někdy dodá, zajisté ji prý ihned obdržím také, a že děkují za pochopení.

Teď je 11.srpna - skoro 3 měsíce po uzávěrce soutěže - a stále nic. Zdá se tedy zřejmě, že redakce čtrnáctideníku Computer, která musí mít vzhledem k množství inzerce a předplatitelů obrat z každého čísla odhadem 2 - 5 milionů korun, je přesto mimořádně chudá či totálně neschopná např. zajít do nejbližšího počítačového obchodu a tam tu stovku slibovaných obalů na CD nakoupit a rozeslat je předplatitelům - výhercům, na jejichž mínění jim evidentně příliš nezáleží. Místo Velké předplatitelské soutěže tak zůstal jen Normální předplatitelský podvod.

I když při posuzování kvality časopisu by samozřejmě měl mít hlavní podíl obsah, takováto nechutnost cokoliv ostatního převáží, a je mi jasné, že toto předplatné Computeru bylo mé poslední. A především lituji, že jsem při přihlašování do soutěže vyslovením hesla "Computer je jednička" tak nepěkně zalhal. Minimálně v této soutěži Computer prokázal, že rozhodně žádná jednička není, a jeho podvodné sliby naprosto odpovídají těm z jejich partnerského internetového obchodu Vltava.cz, o kterém už jsem kdysi také psal.
11.08.2001
?subject=Computer není jednička'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
...pokračování...

Sláva, už je to tady. Dnes jsem konečně svou vytouženou vítěznou cenu od Computeru dostal. Bez jakéhokoliv průvodního dopisu. V obálce nebylo nic, jen obal na CD. Tak nevím, mám jim za tu laskavost poděkovat? Vždyť od soutěže neuteklo ještě ani půl roku, tak bych asi měl...
11.10.2001


přístupů od 18.4.2004: 5264

© Jaromír Suchý 1999 - 2015