Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Máme vůbec ústavou zaručenou svobodu projevu?

Vloni jsem si (spolu)pronajal od našeho obecního úřadu jednu z vývěsních skříněk před obecním úřadem, abych mohl v naší obci mj. šířit slávu internetu a Voříška.

Jednoho krásného dne mi ale zavolal jistý neanonymní občan, prý se mu jeden z článků na nástěnce nelíbí, a že prý ho okamžitě musím odstranit. Nabízel jsem mu, že má napsat, proč nebo co se mu na něm nelíbí, a že to na nástěnku také vyvěsím, ale on trval na tom, že článek okamžitě zmizne, jinak budu mít problém.

Problém nastal hned druhý den, protože vývěsní skříňka byla rozmlácená (ale zmizel z ní jen ten jediný příspěvek). Policista, po kterém jsem tehdy chtěl, aby se mnou o ukradeném článku z nástěnky sepsal protokol, byl velmi rozpačitý z toho, když jsem tvrdil, že jsem byl především právě připraven o svou ústavou zaručenou svobodu projevu, a říkal, že nic podobného ještě neslyšel. Nakonec jsme zapsali jen škodu rozbití skla - i tu ale po čase velkoryse uhradil obecní úřad, protože pachatele se policii nikdy nepodařilo zjistit.

I když se to všechno stalo relativně dávno, stále mi to vrtá hlavou, a nechce se mi uvěřit, že sice máme ústavou zaručenu svobodu projevu, ale pokud ji někdo porušuje (bránit jinému v jeho svobodném projevu byl v tomto případě nepochybně jediný cíl mého milého spoluobčana), neexistuje na to v našem právu jakákoliv ochrana či jakýkoliv trest
01.03.2000
?subject=Máme vůbec ústavou zaručenou svobodu projevu?'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4641

© Jaromír Suchý 1999 - 2015