Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Microsoft už nestojí ani o svoje věrné zákazníky?

Nejrozšířenější programové produkty Microsoftu pro běžné uživatele internetu - tedy MS Internet Explorer a MS Outlook Express - se nechvalně proslavily především svou náchylností k umožnění snadného šíření různých "červíčků". Každého uživatele těchto programů by proto jistě potěšilo, kdyby někde uviděl takovýto reklamní bannerjako se to stalo mně (tento banner jsem si stáhl na serveru slunecnice.cz na stránce, věnované antivirovým programům, a směřoval na atlas.cz - do jeho sekce download).

Tam jsem se dočetl, že:

MS IE 6 se vyznačuje zejména větší rychlostí, zvýšenou ochranou bezpečnosti, podporou nových grafických formátů a integrovanou prácí s multimédii. Zvýšená bezpečnost vás chrání například proti nejnovějšímu a nejrychleji se šířícímu viru Badtrans B, který využívá chyby v nižších verzích prohlížečů a napadá váš systém.

Co už ale Atlas.cz (v den mé návštěvy 18.12.) svým návštěvníkům neprozradil, je to, že nový MS IE 6 je výhradně pro operační systémy W98 a novější (každý s W95 na to přijde až v průběhu pokusu o instalaci).

Nechtěl jsem tomu uvěřit (Windows 95 je totiž až do konce tohoto roku ještě stále oficiálně Microsoftem podporovaným produktem) a proto jsem se obrátil na helpdesk Microsoftu s kontrolním dotazem, zda skutečně "bezpečnější" IE6 už pro operační systém Windows 95 není. Zacituji z odpovědi to podstatné:

Vazeny pane,
minimalni hardwarove naroky na operacni system produktu Microsoft Internet Explorer 6.0 je Microsoft Windows 98 s operacni pameti 16 MB.
S pozdravem a pranim hezkych vanoc ...


To potom ale Microsoft těžko může někde psát, že je jeho Internet Explorer 6 zdarma. Kvůli jeho používání by si totiž musely jen u nás v ČR desítky tisíc uživatelů W95 napřed koupit za minimálně 4 tisíce novější operační systém (a i ti otrlejší, kteří si W98 či W2000 nekoupí, ale ukradnou, si kvůli němu s velkou pravděpodobností budou muset dokoupit do počítače další paměť).

Zdá se mi neuvěřitelné, že by v Microsoftu nevěděli, že problém nízké bezpečnosti starších verzí Internet Exploreru trápí i uživatele operačního systému Windows 95. Stejně tak neuvěřitelné je to, jak si tak známá firma může dovolit dát milionům svých zákazníků takovouto svéráznou "odměnu" za to, že si právě především na prodeji tohoto operačního systému v minulosti docela pěkně namastila kapsu.

Skutečnost, že už se Microsoft asi není schopen starat o své vlastní věrné zákazníky, je nepochopitelná i proto, že až dosud vytvářel a podporoval svůj IE dokonce i pro konkurenční operační systémy UNIX či MAC.

(Tento námět jsem původně nabízel již 20.12. ke zveřejnění serveru lupa.cz, který se děním okolo českého internetu zabývá, ale odpověděli mi, že o něj nemají zájem.)
28.12.2001
?subject=Microsoft už nestojí ani o svoje věrné zákazníky?'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
...pokračování...

5.ledna 2002 mi pracovník jedné velké zahraniční firmy k tomuto problému napsal:
... Z mé zkušenosti, z druhé strany barikády a z jiného oboru: pojem "věrný zákazník" se dnes v České republice nenosí. My z marketingu pořád děláme statistiky typu: "kolik TOP X zákazníků nám dělá Y% obratu?" a na ty "na ocase" z vysoka serem. To je přece ten správný přístup k trhu!? Kdo to nepochopil, má teď smůlu a uplatní se, až to bude všechno jinak.
6.1.2002


přístupů od 18.4.2004: 4956

© Jaromír Suchý 1999 - 2015