Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Necenzura vaří otrávenou fazolovou polévku

Přiznám se, že mi docela vrtalo hlavou, kdo a proč chodí pořád na Necenzúru, když je to proti veškeré logice. Přímo z České Lípy jsou také - na regionální poměry - mimořádně kvalitní i-noviny.cz, které mají pravidelně skoro každý den něco původního zajímavého nového, informují o kultuře, sportu, komunální politice, jsou zdravě kritické, diskusní fórum v nich je docela živé, přispívají tam evidentně existující autoři, obsahuje množství odkazů na další stránky, týkající se Českolipska (včetně Necenzúry). Návštěvníků odhaduji tak okolo dvou set denně.

i-noviny

Necenzura si naproti tomu vystačí 3 měsíce s naprosto stejným úvodníkem

únor 2002
květen 2002


a původní články (navíc většinou bez kontaktu na autora) měla za poslední měsíc asi dva (za původní články opravdu nepovažuji odněkud "oprásknuté" agenturní a tiskové zprávy či ukradené rozhovory).

"Zajímavost" Necenzury spočívá snad leda v tom, že by chtěla např. na takovéto něčí zveřejněné emailyuplatňovat svá autorská práva! ("Autorská práva" by mohli mít tak leda na to, jak bez nejmenších výčitek svědomí zaměňují ČSSD a Městský úřad.)

Podle Toplistu měla přitom včera Necenzura přes 700 návštěv! Proč tam ti lidi stále chodí?

Jediné vysvětlení, které zbývá, by snad mohly být ty fazole.
Pokud tuto službu ještě neznáte, tak její princip spočívá v tom, že internetoví návštěvníci mají možnost získat jen za návštěvu některých stránek virtuální měnu - fazole, a ty si potom mohou vyměnit za skutečné služby.

Když navštívíte nějakou stránku a kliknete na fazolovou ikonu, objeví se vám třeba:Kurs fazole:Kč je asi 10:1. No a Necenzura je tak fikaná, že obratně zneužívá důvěřivosti tisíců fazolových sběračů - a to dokonce hned několika způsoby:

v systému fazole.cz satanisti z Necenzúry např. slibují, že se u nich dají fazole utrácet za skutečné služby - takže slibují např. velmi levný webhosting za 10 fazolí.Fazolový sběratel proto přijde na stránky Necenzúry a hledá a hledá, kdeže ten webhostink za 10 fazolí je. Samozřejmě jej nenajde, protože tam není:ale tím, že přitom procestuje nejméně deset či dvacet stránek, alespoň Necenzúře nasbírá nějaké reklamní kredity.

Nepříliš zábavné na "fazolích na Necenúře" je i třeba nabídka údajně laciných telefonních karet za fazole. Přestože u nás socialismus s nedostatky zboží dávno skončil, ve "fazolové" nabídce Necenzúry karty jsou a současně nejsou - jsou totiž údajně totálně vyprodány!

Druhý způsob zneužívání důvěry sběračů fazolí je ovšem mnohem zákeřnější. Necenzura totiž slibuje - např. na titulní straně:že někde na jejich stránkách je "zlatá" fazole v hodnotě 10 000 fazolí. Je to poměrně dost (reálná cena je asi 1000Kč) za pouhou slibovanou účast (typ kampaně: účast!), proto zoufalí návštěvníci procházejí neustále všechny stránky, aby ji našli - a mají smůlu, protože tam žádná není - resp. když už tam je, čtenář ji stejně nedostane:Uznejte, že to není špatný trik, jak zvýšit návštěvnost stránek!

Zatímco služba fazole.cz se zdá vcelku důvěryhodná (měli byste se v ní zaregistrovat svým pravým jménem - to abyste mohli dostávat zakoupené zboží na svou adresu, ale vaše jméno se jinak nikde neobjeví a dozví se jej pouze ten, od koho si objednáte za fazole zboží), server necenzura má jako podmínku k tomu, abyste od něj dostali fazole, že se nejenom musíte zaregistrovat svým pravým jménem a reálnou adresou, ale dokonce musíte souhlasit i s:

"Účastník soutěže souhlasí s uveřejněním jeho jména, příjmení, emailu a fotografie, stane-li se výhercem na tomto webu. Výherce je povinen zaslat fotografii své osoby provozovateli webu necenzura.srocz.com a souhlasí s uveřejněním na tomto webu."

tím, že serveru Necenzúra poskytnete svoji vlastní fotografii, aby ji mohli používat ke svým reklamním účelům! To je podle mě do nebe volající drzost, se kterou snad žádný soudný člověk (za vidinu malé šance na pár fazolí) nemůže souhlasit. Necenzura tak sice slibuje tisíce fazolí, ale dodatečná omezení (nad rámec původních "fazolí"), která k tomu stanovila, prakticky znemožní, aby je drtivá většina uživatelů systému fazole.cz mohla získat. Fazoloví sběrači tak sice asi nabloudí po stránkách Necenzury stovky hodin, ale - kromě otravy "fazolemi" - z toho nebudou mít asi nic.

Tomu nasvědčuje, že i když Necenzura např. slibuje 10 tisíc fazolí měsíčně jednomu šťastnému návštěvníkovi, kupodivu ale za 3 měsíce existence (a bezmála milión navštívených stránek) nezveřejnila ony údajné (zatím) 3 šťastné výherce i s jejich fotografií a emailem.

Jsem docela zvědavý, jaké bude stanovisko provozovatele serveru fazole.cz k těmto mým připomínkám...
28.05.2002
?subject=Necenzura vaří otrávenou fazolovou polévku'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
...pokračování...

Zdá se mi, že satanisti z Necenzury už dočista ztrácejí soudnost.
Na serveru fazole.cz můžou uživatelé hodnotit kampaně, které se jim líbí či nelíbí. Stravenkový magnát Schwarbach je natolik ubohý, že si sám sobě dává hodnocení BEZVA a přiřazuje si ve svých kampaních kladné body, aby se jeho server dostal o kousek nahoru v žebříčku. Totéž dělá i Schwarbachův poskok Navrátil:Ze serveru fazole.cz zatím na moje výhrady nijak nereagovali.
28.5.2002


přístupů od 18.4.2004: 6116

© Jaromír Suchý 1999 - 2015