Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

V Okříškách zatím sice zatím nemáme moře, ale zato máme vlastní piráty

Ano, je to tak. Při slově pirát si sice asi většina z nás představí buď námořníka s šátkem, zavázaným přes vystřelené oko, nebo Bulhara, lisujícího někde ve stodole hudební CD-čko, prodávané na polském tržišti, či podnikavce, nelegálně kšeftující s počítačovými programy. Určitě ale ne vážené představitele nějaké větší obce, kandidující na město. Ale přesto to dokázali!

Je pravda, že jim k tomu dost pomáhají naše zákony, přesněji ten č.468/91 Sb., podle kterého není moc velký rozdíl mezi tvorbou vysílání v televizi typu Nova či Prima a místním vysíláním kabelem v nějaké Psí Lhotě, kde si budou chtít jednou za týden odvysílat k večeři záznam z okopávání řepy. Pravidla, týkající se např. zařazování reklam, archivace odvysílaných pořadů, vyváženosti vysílání, nutnosti smluv s organizacemi, hájícími autorská práva, toho, co nesmí být vysíláno do 22 hodin či podmínky žádosti o registraci u Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání jsou opravdu buď úplně stejná nebo velmi podobná.

My jsme ale průkopníci, protože názorně ukazujeme ostatním, že to jde úplně klidně i bez pravidel. No řekněte, k čemu my, v Okříškách, potřebujeme souhlas nějakých páprdů z Prahy na to, abychom si promítali v televizi nějaké bezva programy, že jo? A zatím to bez nejmenších problémů vychází, protože kabelovou televizi má úplně každý, kdo o ni projevil zájem, je v provozu bezmála 4 roky a posledních 5 měsíců máme navíc dokonce vlastní televizní studio, starající se nám o zábavu k popukání. Na nás jsou všichni pražští byrokrati krátcí...

Pokud vás také láká myšlenka mít ve vaší vesnici či městě vlastní televizní stanici, je postup následující:
- obec je pouze majitelem rozvodů, nikoliv provozovatelem (na to si musíte najít firmu, na kterou se vždycky budete vymlouvat - u nás v Okříškách se osvědčil KATRO SERVIS Semily)
- musíte dát pozor, abyste si nenechali stavbu kabelových rozvodů zkolaudovat - není-li zkolaudovaná, může (prý) neomezeně dlouho vysílat zkušební vysílání, na které (údajně) žádný zákon neplatí
- výstavba a provoz takového místního vysílání jsou poměrně časově i finančně náročné a některým zabedněncům často unikají výhody takového podniku, takže musíte najít způsob, jak na to čerpat prostředky z obecního rozpočtu (tak, aby si toho nikdo nevšiml - to je jediné, kde vám žádný trik neprozradím, neboť situace je všude jiná a vy musíte zaimprovozovat) a kde na to vzít lidi (a pokud jsou šikovní, je taky dobré je slušně zaplatit, aby za chvíli neutekli k Nově). U nás jsme si to zařídili tak, že jsme teď na úřednickou agendu zřídili funkci uvolněné místostarostky a starosta už se bude věnovat jenom naší stanici (má zlaté ruce a jeho starostenský plat mu za to bude stačit).
21.02.1999
?subject=V Okříškách zatím sice zatím nemáme moře, ale zato máme vlastní piráty'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5213

© Jaromír Suchý 1999 - 2015