Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Naši drazí úředníci

Zdá se, že naši obecní funkcionáři v Okříškách až příliš začínají hřešit na to, že si jich Voříšek 8 měsíců nevšímal a tak jim zřejmě opět nezřízeně narostl hřebínek. Na všech nástěnkách před budovou i na chodbách obecního úřadu jsem totiž dnes naprosto marně hledal jakoukoliv informaci z těch, které jsou o sobě všechny úřady povinny od začátku letošního roku zveřejňovat podle zákona o právu na svobodný přístup k informacím č.106/1999Sb.

Těchto informací jsem se proto poté domáhal na starostovi, ale ten byl velice překvapen, že by kromě ceny za poskytování informací měli ještě něco dalšího občanům o sobě sdělovat. Zato jsem se dozvěděl dvě novinky - první, že to všechno dostala na starost skupina public relation (starosta a spol. mají tedy alibi - oni nic, oni muzikanti, a za všechno může pár dobrovolníků, kteří pro obec pracují prakticky zadarmo) a druhá, proč je cena taková, jaká je (volně reprodukováno - když dosud museli poskytovat informace zadarmo, teď si to vynahradí).

Všeobecně se má za to, že co je drahé, musí být i dobré, proto mě napadá, že by možná nebylo špatné vyhlásit nějakou soutěž o nejdražšího (=nejlepšího) úředníka, abych pomohl naši obec zviditelnit - v Okříškách totiž budeme platit za informace 100Kč za hodinu práce byrokrata, což je nejvíc ze všech úřadů na okrese Třebíč, o jejichž cenách informací v tuto chvíli vím, ale pravděpodobně jde i o národní rekord u obcí do dvou tisíc obyvatel. A těžko mi kdokoliv rozmluví, že takto stanovená cena nemá jiný cíl, než odpálit co nejdál případné zvědavce, kteří by naše drahé úředníky mohli vyrušovat z jejich jistě velmi záslužné práce pro blaho všech "slušných" neobtěžujících občanů.
17.01.2000
?subject=Naši drazí úředníci'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
P.S. Tak jsem našim úředníkům křivdil - dnes jsem se dozvěděl, že na Katastrálním úřadě v Třebíči jsou ještě trochu dražší (v přepočtu 120Kč/hodinu - tato cena se netýká informací z katastru nemovitostí, ale jen těch o činnosti úřadu).
24.1.2000


přístupů od 18.4.2004: 5204

© Jaromír Suchý 1999 - 2015