Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Ať žije HORÁCKÝ SPRINTRALLY!

Příroda (spíš ty trosky, co jsme z ní nechali) se pomalu probouzí za zimního spánku, a zatímco ji někteří blouznivci považují za posvátný chrám, do kterého můžeme vstupovat jen po špičkách a pouze mlčky pozorovat všechnu tu krásu nově se rodícího života, naši radní v Okříškách si asi řekli, že je načase skoncovat s falešnou sentimentalitou a Okříšky opět nějak zviditelnit. Tentokrát přišli na slogan: "Ke zdravému životu už nepotřebujeme přírodu, ale především sport".

Budova našeho obecního úřadu tak bude 1.dubna centrem dění akce, nazvané HORÁCKÝ SPRINTRALLY. Celkem 156 závodních a neomezeně tréninkových kilometrů najezdí každá posádka naším jarním okolím díky soutěži, která tady již dlouho opravdu chyběla. Konečně mají opravdoví sportovci možnost odhalit všechny netušené možnosti svých vozů bez otravných radarů!

Rozhodující je samozřejmě čas projetí, ale zanedbatelné nebudou ani prémiové body (stručný seznam):
- přejetá samice žáby 1 bod
- přejetá koroptev 3 body
- přejetá srna 5 bodů
- přejetá samice divočáka 10 bodů
Za přejeté samce je pouze polovina prémiových bodů pro daný druh, za gravidní samičky dvojnásobek. Za přejeté lidské samce ani samice nejsou letos ještě body žádné.

To, že automobilismus podstatnou měrou přispívá ke skleníkovému efektu a globálnímu oteplování (a dnešní noviny přinesly zprávu, že se díky němu v Antarktidě odlomil obří 240 km dlouhý ledovec) se nás v Okříškách samozřejmě vůbec netýká. To si musí ti eskymáčci, nebo komu ten led teď vlastně schází, vyřešit sami.

(Jestli jste nekliknuli na již jednou uvedený odkaz na SPRINTRALLY, možná si ještě stále myslíte, že to je celé nějaký aprílový vtip. S výjimkou hodnoty prémiových bodů ale bohužel není.)
27.03.2000
?subject=Ať žije HORÁCKÝ SPRINTRALLY!'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
K Horáckému SPRINTRALLY jsem (dodatečně - využil jsem toho při rozhovoru o Zámostí 2000) vyzpovídal místostarostu Třebíče Miloše Maška a zeptal se jej, proč tuto akci obecní rada povolila v tomto ročním období. Dozvěděl jsem se, že:
- takovouto akci nemají možnost jako městská rada povolit nebo zakázat, to povoluje dopravní inspektorát (kvůli uzávěrkám apod.), mohou jenom omezit průjezd komunikacemi ve vlastnictví města
- tato akce byla trochu "trucpodnik", protože se část organizátorů Horácké RALLY (koná se pravidelně na podzim - pozn. J.S.) odštěpila a chtěla si udělat vlastní závod - nebylo by asi spravedlivé to někomu povolit a jinému ne
- přiznal, že je dost pravdy na tom, že je příroda v jarním období zranitelnější a tak o tom budou příště při rozhodování daleko více uvažovat
24.5.2000


přístupů od 18.4.2004: 4798

© Jaromír Suchý 1999 - 2015