Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Jak si Trustfin koupil odbory v Unipletu II.

Před týdnem jste se zde mohli dočíst, jak si Trustfin za babku koupil přízeň odborových předáků v Unipletu formou nevšedních "odborářských prémií". Odboroví vůdci se navíc při tvorbě pravidel k rozdělování těchto prémií asi nechali inspirovat poměry na vojně a zvolili "mazácký" přístup. Na "odborářské prémie" tedy nemají nárok nejen zaměstnanci, kteří v odborech nejsou, ale dokonce ani ti, kteří organizovaní jsou, ale podle odborářských bossů ne dost dlouho - jsou prostě zatím takovými odborovými zobáky. Pojďme už ale raději k tomu, jak se Trustfinu získání přízně odborů vyplácí.

Aby vedení podniku motivovalo zaměstnance k vysokému pracovnímu nasazení, zavázalo se v kolektivní smlouvě za loňský rok (1999), že v případě dosažení zisku dostanou všichni "třináctý" plat podle této tabulky.

Zaměstnanci pod vlivem tohoto slibu celý rok pilně pracovali jako včeličky a Uniplet díky jejich úsilí skutečně dosáhl zisku (po zdanění něco přes 22 milionů, před zdaněním to tedy muselo být přes 30 milionů), ve výplatě za letošní leden měl tedy každý obdržet 60% průměrného měsíčního platu navíc.

Předseda představenstva Unipletu ing.Valenta je slušný člověk, který si opravdu dovede vážit dobré práce, a tak v prosinci dopisem zaměstnancům sdělil, že jim děkuje za celoroční snahu a že se představenstvo rozhodlo, že mezi ně rozdělí celý milión korun! Podle tehdejší průměrné mzdy, počtu zaměstnanců a dosaženého zisku by (podle kolektivní smlouvy) ale měla být celková odměna přes 4 milióny korun - poděkování na papíře má tedy zřejmě hodnotu těch zbývajících nevyplacených tří milionů. Tím, že se odboroví předáci nejméně v tomto případě na všechny zaměstnance Unipletu vykašlali a nevymohli jim ani proplacení celé cílové odměny podle kolektivní smlouvy, se ukazuje, že Trustfin investuje na správném místě. Jen z těchto ušetřených tří milionů a úroků z nich teď může vyplácet současné "odborářské prémie" další desítky let.
30.10.2000
?subject=Jak si Trustfin koupil odbory v Unipletu II.'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4973

© Jaromír Suchý 1999 - 2015