Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Usnesení je holt usnesení

Včera jsem si na úřední desce naší obce všiml nedatovaného anonymního textu, nazvaného "Krátká informace k článku ing. Suchého ve Voříškovi 7.1.2000". (Jde o tento.) Neznámý autor se tam svěřuje:

Obecní rada se návrhem ing. Suchého zabývala a opravdu ho odmítla. V tom odpovídá text článku skutečnosti. V čem však ing. Suchý nemá pravdu je tvrzení, že rada zatajila usnesení o této věci. Žádné usnesení totiž nebylo přijato, radní prostě jen návrh odmítli bez usnesení...Ve zprávě rady se uvádějí jen ty hlavní věci, jinak by zpráva trvala několik hodin a výše uvedené rozhodnutí rozhodně nebylo to nejdůležitější, čím se rada zabývala.

Přiznám se, že se musím ještě hodně učit - netušil jsem, že pokud jde o informování o činnosti rady je tak zásadní rozdíl mezi jejími "usneseními" a "rozhodnutími". Můj původní text měl proto znít místo "že se rada o tomto usnesení ani slůvkem nezmínila ve zprávě o své činnosti" přesněji "že se rada o tomto rozhodnutí ani slůvkem nezmínila...". Za nepřesnost se radním i čtenářům Voříška omlouvám a děkuji neznámému bystrému občanovi, který na chybu upozornil. (Na tom, že rada před zastupiteli tají i některá svoje prapodivná usnesení ale trvám. Např. se ve zprávě o své činnosti na posledním zastupitelstvu vůbec nezmínila, že dne 26.10.2000 přijala usnesení č.312/2000. Jeho podstatou je to, že naše děti jsou asi příliš smutné a tak rada souhlasí s tím, že si přímo na budově základní školy postaví Eurotel svůj vysílač, aby všichni žáci i okolo bydlící občané mohli napříště více zářit - štěstím samozřejmě.)

Jestli jsem to tedy dobře pochopil, může se stát usnesením obecní rady jen takové rozhodnutí, které má pro život v Okříškách ten nejzásadnější význam. V zápisu z jednání poté dostane každý takový historický akt své jednací číslo a (pokud nikomu nebude vadit?) jsou o něm potom ve zprávě o činnosti rady informováni zastupitelé i občané.

Z onoho zasedání obecní rady (4.12.2000), kdy radní na doporučení její skupiny public relations rozhodli, že naši občané nemají právo být obcí informováni prostřednictvím e-mailu, jsou podle oficiálního zápisu usnesení pouze tři:

Usnesení 335/2000 - schválení 720Kč do tomboly na "Setkání seniorů"
Usnesení 336/2000 - schválení daru 1000Kč pro jednoho zaměstnance obce
Usnesení 337/2000 - schválení dohody o pracovní činnosti na úklid autobusové čekárny

Opravdu pouze toto jsou z pohledu našich radních (i neznámého pisálka) ty absolutně nejdůležitější věci, které obecní rada onen den musela řešit! Musíte také, milí čtenáři, uznat, že takováto zásadní rozhodnutí musí zahýbat životem v Okříškách mnohem více, než nějaká informace o zamítnutí možnosti dostávat ta nejdůležitější oznámení od obce e-mailem!
21.01.2001
?subject=Usnesení je holt usnesení'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 3794

© Jaromír Suchý 1999 - 2015