Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Modrá hvězda

Musím uznat, že Nestlé Čokoládovny a.s. měly skvělý nápad s tou reklamní hvězdou, která se má vylepit do okna za slib potenciální výhry 25 tisíc - takhle jim statisíce lidí dlouhodobě prakticky zdarma "pronajímají" svoje okna coby reklamní plochy. A proč ne - když chce někdo prostřednictvím svého domu či bytu mermomocí dobrovolně zadarmo podporovat mamutí nadnárodní koncern, ostatním do toho nic není. V Okříškách už ale hvězda září nejen v každém třetím domě (a to dokonce i v těch nejzapadlejších uličkách, kde bych nikdy "pátrací tým" ze soutěže nečekal), ale dokonce i na budovách základní školy a místní policejní stanice. V těchto případech už se ale sotva dá říci, že to je jen problém majitelů těchto domů, a nikomu jinému do toho nic není.
10.03.2001
?subject=Modrá hvězda'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
Dne 19.3.2001 se ve Voříškově návštěvní knize objevil tento názor našeho radního, pana Zdeňka Ryšavého:
Nejprve drobnost k akci Modra hvezda - v sobotu jsme vyrazili s rodinou na prochazku, cehoz jsem vyuzil k prohlidce vyse uvedeneho problemu - tedy opravdu na skole a budove policie hvezdy visi, ale v obou pripadech je to na oknech bytu - skolnika a jednoho ze zamestnancu policie. Domnivam se, ze v najemnim byte si najemnik muze do okna dat co chce - proc by mel byt diskriminovan oproti jinym?. Navic jako radni tezko mohu poroucet statnim organum jako je policie.

Na to jsem mu odpověděl:
To, které okno patří bytu, a které policejní služebně (příp. školníkovi), víte vy a určitě další polovina Okříšek. Pokud ale před budovou stojí kdokoliv cizí, může snadno nabýt dojmu, že touto hvězdou chce reklamní akci podpořit škola či policie. Pokud někdo bydlí ve služebním bytě, nemá - podle mě - právo využívat jej k takovýmto soukromým reklamním akcím - podobně jako nemá právo jej pronajímat. (Kdyby si tam pověsili komunistické třešničky - symbol legální politické strany - byla by to taky jen věc nájemníků?) A jsem přesvědčen, že hlas radního má v zamezení této činnosti rozhodně větší váhu než můj. Můžete to například navrhnout projednat na obecní radě a ta může svůj názor předat policii. Myslím, že spolupráce radnice s ní je jinak velmi dobrá, takže by nemuselo jít o žádné "poroučení".
19.3.2001


přístupů od 18.4.2004: 3698

© Jaromír Suchý 1999 - 2015