Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Jak z nás zase naši úředníci dělají blbce

V Okříškách máme v centru obce jednu nepřehlednou křižovatku (musí jí projet každý, kdo jede od Jihlavy do Třebíče). Pánové z naší radnice s oblibou tvrdí, že je křižovatka nebezpečná, a že se s tím něco musí udělat. Přímo se např. nabízí možnost, dát tam alespoň kulaté zrcadlo (na mapce je navrhované místo pro kulaté zrcadlo označeno červeně).

krizovatka

Obec je ale asi chudá a na zrcadlo nemá, proto naši úředníci přišli na báječný nápad - místo něj by chtěli nahradit nepřehlednou křižovatku přeložkou silnice - zkratkou přes zahrady (na mapce vyznačeno modrou), kterou zaplatí stát. Okresní správu silnic to bude stát sice pár miliónů, ale hlavně, že obec ušetří nějakou tisícovku za zrcadlo. (A nikomu kompetentnímu navíc zřejmě ani nevadí, že v případě realizace přeložky vzniknou místo jedné nepřehledné křižovatky dvě nové, možná ještě nebezpečnější.)

Ale zpět k původní křižovatce, která je údajně tak velmi nebezpečná.
Tento týden se zhruba v místech, vhodných pro ono neexistující kulaté zrcadlo, objevilo něco dočista jiného - zářivá barevná reklama. Na ČB fotografiích to samozřejmě tolik nevynikne, ale poutač, zvoucí na koncert skupiny Lucie, svou jasnou barvou bezpečně "přebije" všechno okolo, takže řidiči se místo soustředění na dopravní dění koukají spíš na toto oznámení.

lucie

lucie

Naše obecní úředníky(ce), kteří nepochybně každý den kolem reklamy chodí či jezdí, zřejmě ani nenapadne, že si tím koledují o pěkný malér. Navíc někdo z nich musel umístění tohoto nebezpečného poutače také požehnat.

Ale je možné, že se nikdo z nich nemusí ničeho bát. Vždyť když před časem u naší školy tragicky zahynul jeden chodec, který ve tmě spadl do špatně označeného výkopu při opravě obecní kanalizace, taky se na to ve vší tichosti úspěšně zapomnělo...
28.04.2001
?subject=Jak z nás zase naši úředníci dělají blbce'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
Včera jsem využil svého práva jako občan Okříšek a písemně navrhl obecnímu zastuptelstvu, aby se zasadilo o nápravu ve věci reklamy na této křižovatce. Můj dopis ani veřejně nepřečetli, protože starosta navrhl se jím vůbec nezabývat a zastupitelé jako uvědomělé stádo jeho ovcí (až na jednu čestnou výjimku) odkejvali jako že jo, že bude lepší se tím vůbec nezabývat.
4.5.2001

...pokračování...

Tak jsem těm našim zastupitelům trochu křivdil. Nakonec se problému reklamní tabule na křižovatce věnovali hned na následujícím zasedání obecního zastupitelstva na konci června. (Pochopitelně v té době už o nic nešlo, protože akce, které byly na panelu presentovány, už dávno skončily a poutače proto zmizely samy.)

Dozvěděl jsem se mj., že jim umístění křiklavých reklam na tomto místě nijak nevadí, protože podobné tam již bývaly i dříve, a nikdy při manipulaci s nimi nedošlo k poškození obecního zábradlí, na kterém byly uchyceny. Jak logické, že?
15.7.2001


přístupů od 18.4.2004: 5229

© Jaromír Suchý 1999 - 2015