Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Nový studijní obor na našich vysokých školách (JPP)

Známá personální agentura Chobot&Chobotnice si udělala vlastní průzkum, o které profese je mezi současnými majiteli velkých českých podniků největší zájem.

Trochu překvapivě už nejžádanější profesí nejsou finančníci, programátoři, manažeři či uklízečky, ale jsou to bambulové (přitom tato specializace dosud není v nabídce žádné naší vysoké ani střední školy!).

Podle agentury jsou hlavní požadavky na bambulu:
A co vám, jako majiteli firmy, investice do takového bambuly přinese?
Pokud nějakého seženete, potom už k získání jeho přízně bohatě stačí, když mu svěříte třeba firemní mobil (bambulové se dokáží hodiny dívat do zrcadla a obdivovat, jak se jim houpe u pasu) nebo jej občas necháte řídit některé své vozidlo. Tím máte nadosmrti zaručeno, že bude poslušnější, než psík, a poslechne vás na slovo - můžete mu tedy svěřit i třeba přímo řízení vaší firmy. Vy se od té chvíle můžete věnovat už jen tomu nejdůležitějšímu - tedy na všechny se usmívat a obcházet ministerstva a žebrat od státu pro svůj chátrající podnik nové a nové dotace (samozřejmě jen do té doby, než zvládnete i na ony úřady nějaké své bambuly nastrčit). Všechnu tu ostatní špinavou práci ve firmě za vás bambula lehce zvládne. A ještě z toho bude mít možná i potěšení - jemu totiž nedělá žádný problém vzít si do ruky svazek jmen a ve stylu trhání lístků kopretiny rozhodovat: propustím - nepropustím, povýším - degraduju, dostane mzdu - dostane prd. (Hned po kroucení před zrcadlem se prý bambulům nejvíc líbí, když vidí, jak se před nimi nějací zaměstnanci třesou strachem.) Klidně spí i potom, co vás dosud po nocích tak trápilo - např. když denně necháváte vylévat jedy ze svého provozu do potoka, používáte kradené programy, podvádíte a okrádáte své zákazníky i obchodní partnery atd.

Agentura Ch&Ch na závěr své studie píše, že - na rozdíl od jiných profesí - u bambuly není důležitý věk, jazykové znalosti, umění pracovat s počítačem či zdravotní stav, ale výhradně to, že musí jít o tzv. prvňáka, což je bambula, který předtím ještě žádného jiného pána nikdy neměl.
11.04.2000
?subject=Nový studijní obor na našich vysokých školách (JPP)'>Agentura JPP


přístupů od 18.4.2004: 5100

© Jaromír Suchý 1999 - 2015