Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Na besedě s ministrem Grossem

V pondělí 12.11. v podvečer jsme si mohli zhruba hodinku v Třebíči posedět na besedě s jedním z našich sympatických mladých ministrů - Stanislavem Grossem.

Co se mu nedá upřít, byla značná míra upřímnosti, s jakou k nám promlouval:
- nepopíral, že mezi zaměstnanci v jeho resortu je značný stupeň kriminality (vydával dokonce zvýšený počet odhalených trestných činů policistů za pozitivní jev - není to údajně tím, že by se počet těchto činů zvýšil, ale lépe teď prý pracuje vnitřní kontrola)
- probíhající reforma státní správy prý vůbec nemá přinést snížení počtu úředníků - údajně má především přiblížit státní správu občanům
- nejzajímavější na celé besedě byl ovšem jeho postoj k problému našeho dluhu 10 miliard korun (to je výsledek švédské arbitráže v souvislosti s převodem televize Nova). Pan ministr sice velice dobře ví, že jsme arbitráž prohráli, náš dluh je vymahatelný, ale přesto nám občanům naprosto bezelstně opakovaně tvrdil: "ujišťuji vás, že uděláme všechno pro to, abychom to platit nemuseli" (nikoliv to, co by měl udělat každý slušný člověk, který někomu něco dluží, tedy: "udělám všechno pro to, abychom náš dluh co nejdříve uhradili"). Takže to je pro nás, ostatní, zřejmě velmi názorný příklad, jak se máme chovat, když po nás někdo bude vymáhat dluh za škodu, kterou jsme mu způsobili, a ke kterému už jsme byli právoplatně odsouzeni: taky udělat všechno pro to, abychom to nikdy nezaplatili.

To potom ale můžeme o nějakém fungujícím právním státě snít ještě dlouho marně, když nám i sám pan ministr jde takovýmto zvláštním příkladem.
14.11.2001
?subject=Na besedě s ministrem Grossem'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 3750

© Jaromír Suchý 1999 - 2015