Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Kultura na třebíčský způsob

Třebíč se - pokud se jí to hodí - honosí titulem "Zdravé město". Dvě tradiční kulturní akce, které se tady na jaře s oficiální podporou města konají, ale ve své současné podobě vypovídají o tom, že to s tím jeho "zdravím" až tak žhavé nebude.

25. a 26.5. nás čekají pivní slavnosti.Proč ne. I když pivovar v Třebíči už zanikl, pivo lze zajisté považovat za náš tradiční nápoj, a tak jistě není nic špatného na tom, že zde budou mít jeho výrobci možnost představit své výrobky.

Součástí slavností je ale také bohatý kulturní program (mj. Mňága a Žďorp, Kamelot, Reflexy) a tak možná leckdo z rodičů uvítá, že se jeho dítka mohou podívat na hvězdy z televize, a to někdy dokonce zadarmo!Co na tom, že pivo je možné podávat až od 18 let? Jen ať naše děti na vlastní oči vidí a hezky si už odmalička pamatují, že kulturní zážitky jsou spojeny především s množstvím vypitého piva!

Z jiného soudku je festival Gauloises-Zámostí 2002.Ten sice kdysi začínal jen jako kulturní, ale protože ho postupně organizátoři prodali za jidášský sponzorský groš, stalo se z něj nyní zřejmě pouze centrum setkání konzumentů legálních drog, a (i přes kvalitní vystupující) děti a mládež už proto na něj mají oficiálně vstup zakázán.Stejně jako vloni, i tentokrát mě napadá především hlavní otázka: jak to potom asi vypadá ve městech, která nejsou "Zdravá", když v těch "Zdravých" děti vedou k masové pivní kultuře a město oficiálně vychází vstříc narkomanům?
12.05.2002
?subject=Kultura na třebíčský způsob'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5065

© Jaromír Suchý 1999 - 2015