Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Podařilo se! Ale vůbec není proč jásat

Naše radnice si opět připsala cenný úspěch - podařilo se jí legalizovat další ze špinavostí, které v uplynulém období páchala: konečně získat obecní znak Okříšek, který však již nejméně rok předtím spokojeně užívala (podle pana Ryšavého ovšem onen naprosto stejný znak, kterým se dosud radnice nelegálně honosila, nebyl "znak", ale "logo").

Na radnici teď jistě slaví a plácají se po ramenou, jak jsou dobří - bohužel podle mého názoru je to ale stejná radost, jako když řidič někde srazí chodce a podaří se mu rychle nepozorovaně zmizet - čili nic, z čeho se raduje normální slušný člověk. Zvlášť cynicky v této souvislosti zaznívá citace, kterou pan Ryšavý tuto "radostnou novinu" doprovází na internetových stránkách naší obce:

V krátkém projevu připomněl Václav Klaus význam tohoto okamžiku, který nenastává jednou za desítky, ale za stovky let. Tomu by měl odpovídat vztah k obecním symbolům - zastupitelé i občané by na ně měli být hrdí a užívat je s náležitou úctou.
A ještě jedna perla na závěr:

Slavnostní okamžiky jsou za námi, nyní nás čeká úkol uvést užívání znaku v život, aby se stal pro každého občana neodmyslitelným symbolem Okříšek.
Tak se mnou už si nemusíte dělat starosti, pane Ryšavý, pro mě tento znak skutečně neodmyslitelným symbolem (současného vedení) Okříšek je - a proto bych byl velice rád, kdyby jej zase obec předsedovi sněmovny co nejdříve vrátila, a až se na to trochu zapomene, zažádala si za pár let o nějaký jiný. Zatímco termín "prapodivně zvolený radní" jako nedílné označení funkce pana Ryšavého za půl roku s novými volbami určitě skončí, označení "znesvěcený obecní znak" tu po něm jinak zůstane napořád.
19.05.2002
?subject=Podařilo se! Ale vůbec není proč jásat'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 3605

© Jaromír Suchý 1999 - 2015