Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

U P O Z O R N Ě N Í
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není moderována, provozovatel serveru si však vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky vulgární, propagaci fašismu, komunismu a rasismu a také neplacené reklamy.
Provozovatel serveru by uvítal, kdyby se diskutující především věnovali obsahu textu, ke kterému svůj diskusní příspěvek přidávají.

Hlavní strana > Diskuze ke článku:
Okříšky před komunálními volbami


Řadit příspěvky od nejstaršího k nejnovějšímu
Řadit příspěvky od nejnovějšího k nejstaršímu

Příspěvek ze dne: 12.10.2010 08:44:15
IP:195.22.34.120  195.22.34.120.adsl.nextra.cz
Jméno: Miloš Šťastný  email: mi306los [zavinac] seznam [tecka] cz
Předmět: Jen jedna věc je nepřesná

Pane Suchý, jen jedna věc je nepřesná. Ze zákona o obcích (128/2000) je i naše hlavní město Praha obec.

Příspěvek ze dne: 12.10.2010 21:14:31
IP:193.86.129.236  193.86.129.236
Jméno: Ivan Skála  email: iskala [zavinac] iol [tecka] cz
Předmět: Nepřesnost J.S. a populismus Z.R.

Územní plán Okříšek byl schválen demokraticky zvoleným zastupitelstvem - každý občan Okříšek včetně nevoličů se k němu mohl před schválením vyjádřit. Neudělal to asi nikdo , a tak byl schválen. Není třeba dodávat , že zadávání , realizace a schvalování / nejen v Okříškách ale i na dalších úřadech Třebíči/ trvalo několik let . Stálo to samozřejmě i kupu peněz . Tolik k editorovi J.S.
Populistické heslo " Okříšky pro lidi , ne pro auta" - " centrum městyse chceme změnit ve prospěch chodců " - následuje úmysl vybudovat v centru na křižovatce kruhový objezd - tolik předvolební leták ĆSSD .
Když pominu peripetie studií , schvalování , zadávání projektu , vykupování / dle J.S. vyvlastńování/ si nedovedu představit, jak projíždějí kamiony z Přibyslavic jedoucí do Třebíče - pravděpodobně by kruhový objezd zabral kompletní volnou plochu před zdr. střediskem a bankou / i po zbourání starého žid. domu / cukrárny/. K tomu se samozřejmě opět budou vyjadřovat ve svých studiích odborníci za nemalý peniz, který bude chybět v zadlužené obecní pokladně. Nájemníci bytů nad zdr. střediskem budou jistě unešeni pohledem na rotující kamiony , traktory atd. Zdeněk R. si může denně ověřit , jakou plochu zabere kruháč v Jihlavě / z centra do nákupní zony/ .
Hitem okříšských komunálních voleb je tedy rušení schváleného územního plánu . Vypracování nového bude stát nejenom spoustu peněz, ale i čas - určitě nejméně 1 volební období. Potom bude následovat divadlo , které předvádí ing. Dvořáková - "postižení" se začnou bránit - neboť příklady / ing. Dvořáková / táhnou . Při vykupování pozemků pro obchvat se bude muset jednat s desítkami majitelů - a to se může táhnout mnoho let . Mezitím už dávno budou evropské dotace rozebrány pro připravené akce v jiných obcích.
Okříšky / jako jedna z mála obcí regionu se schváleným územním plánem / promarnily posledních 10 let . Z nepochopitelných důvodů nebyl územní plán doplněn o variantu obchvatu na Jihlavu a z pochopitelných důvodů / aktivita ing. Dvořákové v obci , hyg. stanici v Třebíči, na kraj. úřadě v Jihlavě i jinde proti stávajícímu územnímu plánu / nedošlo k realizaci již schválené varianty. Výsledkem voleb může být pravěpodobně na mnoho let dopředu status quo - t. zn. zachování stávajícího stavu , kdy praskají zdi domů a kanalisace pod silnicí ve vylidnující se bývalé střediskové obci , kde je problém přejít silnici .

Příspěvek ze dne: 17.10.2010 08:56:35
IP:89.24.4.1  1-4.gprs.tmcz.cz
Jméno: Zdeněk Ryšavý
Předmět: Odpověď

Dobrý den,

myslím, že jasnou odpověď na vaše fantasmagorie dali v pátek a včera voliči:

Celkové výsledky: 1. ČSSD - 17,99% hlasů

Největší počet preferenčních hlasů: 1. Zdeněk Ryšavý 435 hlasů

Dovolím si využít i těchto stránek k poděkování voličům a jejich podporu. Jediné, co mě mrzí je to, že se do zastupitelstva nedostala vaše bývalá manželka, která kandidovala za ČSSD, byla by to velká posila pro podporu ekologických aktivit. Ale věřím, že se zapojí např. prostřednictvím komise ŽP.

Přeji pěkný den a neberte si to tak, že vám to nevyšlo :-)

Příspěvek ze dne: 26.10.2010 21:04:39
IP:193.86.129.236  pra12-b236.adsl.dial-up.cz
Jméno: šmoula
Předmět: volby

Jak to tak sleduju , nejlepší starosta by byla ta Dvořáková - stejně si všechno zase oběhá s peticí a bude po jejím. Dělá z ostatních pěkné voly.

Příspěvek ze dne: 27.10.2010 19:59:50
IP:193.86.129.236  pra12-b236.adsl.dial-up.cz
Jméno: hajný
Předmět: Divoké prase na našem zámku

O starostovi je rozhodnuto- viz www.okrisky. cz

* Jméno:  
Email:    
Předmět:  
* Zpráva:  
Z důvodu ochrany fóra před spamem opište prosím níže uvedené kontrolní číslo a do dalšího pole napište malými písmeny kontrolní slovo (těleso, které pobývá přes den na obloze a svítí - na 6 písmen)
* kontrolní číslo: 173
* kontrolní slovo:
* povinné položky© Jaromír Suchý 1999 - 2015