Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Věřte - nevěřte (zprávy agentury JPP)

Záhada zdražení poplatků za psy vysvětlena!

Vloni v prosinci zastupitelstvo Okříšek schválilo další zdražení poplatků za psy. Protože za tyto peníze obec pro jejich majitele dosud prakticky nikdy nic neudělala (v Okříškách není žádný oficiální vyhrazený výběh pro psy a ani teoreticky není vyřešena likvidace psích exkrementů), vrtalo dosud některým občanům hlavou, proč se zrovna teď musely poplatky za psy zvýšit. Agentuře JPP se po několikaměsíčním bádání konečně podařilo toto přísně střežené obecní tajemství odhalit!

Vloni na podzim si nechaly Okříšky za 6,3 milionů ze státního rozpočtu postavit za nádražím a pilou jako ochranu proti častým lavinám a povodním tzv. poldr. Protože je to stavba velmi krásná a harmonicky zapadá do okolní krajiny, chodí se na ni neustále někdo dívat a obdivovat ji. Mezi obdivovateli bývají velice často i majitelé psů, kteří dopřávají i svým čtyřnohým miláčkům pohled na tu krásnou novou dominantu Okříšek, a také příjemnou procházku po ní.

A v tom je právě ten problém. Venčící-se psi jsou totiž vždy tak uneseni nádherou a monumentálností tzv. poldru, že si jej chtějí okamžitě označit jako svůj vlastní rajón, a proto na něj neustále jeden přes druhého vypouštějí své močové značky. Dosud se trochu podceňovalo, jak je taková psí moč agresivní, a jaké destrukční účinky může mít na stavby, držící pohromadě jen budovatelským zápalem. Až obrovské trhliny v hrázi,

trhliny v tzv. poldru

způsobené s největší pravděpodobností právě psí močí, vedly zastupitele Okříšek k logickému kroku, který má kompenzovat nečekané extrémní náklady na záchranu a obnovu sice zcela nového, ale bohužel již rychle se rozpadajícího tzv. poldru.

Nyní, po několika dalších měsících, se však zdá, že ani zvýšené poplatky za psy nebudou stačit na úplnou záchranu onoho chátrajícího tzv. poldru, proto již okříšští radní uvažují i o žádosti na Krajský úřad, aby mohli uspořádat veřejnou sbírku na jeho záchranu. Další možností získání potřebných financí by mohly být i nové programy Evropské unie pro rozvoj turistického ruchu. Jedním z nich je také program záchrany nemovitých národních kulturních památek, zařazených do sekce ST (ST = stalinského typu, tj. z let 1948 až 1953). K zapsání do seznamu těchto památek by stačilo zfalšovat rodný list tzv. poldru o 50 let zpět, ale to by v Okříškách snad neměl být tak velký problém...
05.04.2004
Agentura JPP


přístupů: 7424    diskusních příspěvků: 8    poslední: 04.10.2005 13:50:17


© Jaromír Suchý 1999 - 2014