Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Turistické zajímavosti

Horizont smrti

Zatím tady byly propagovány jako okříšské turistické atrakce spíše věci tragikomické – náš důchodčín, památník na oslavu ruské okupace, smrčky, borovice a jedle jako originální Kulovy "stromy republiky" či krajinu zhnusňující poldry. Horizont smrti už ale úsměvný není ani trochu – jde na něm bohužel o zdraví a možná i o život.

Přijíždíte-li k Okříškám od Třebíče po silnici 405, za poslední vesnicí, která je na trase (Krahulov) je krátké stoupání, které má tu nepříjemnou vlastnost, že za jeho horizont není vidět – samozřejmě z obou stran. Když se tato cesta asi před 5 lety opravovala a dával zcela nový asfaltový povrch, udělali cestáři naprosto nelogickou věc – z obou stran horizontu nakreslili jen přerušovanou čáru uprostřed vozovky, jakože se řidiči při případném předjíždění vůbec nemají čeho bát.

Samozřejmě to skončilo tak, jak se dalo čekat – okolí silnice se na obou stranách postupně začalo třpytit střepy z rozmlácených vozidel. Nepochybně byla hlavní příčinou všech těch nehod právě ona přerušovaná čára, ale asi je to jedno jak pojišťovnám, které škody platí, tak policii, která musí zbytečné nehody vyšetřovat.

Zlé jazyky říkají, že v onom kopci měl nehodu i jistý pan Dobrý, který shodou okolností pracuje na referátu dopravy Městského úřadu v Třebíči a má právě toto silniční značení v náplni své práce. Možná si opravdu říká, že když mohl kvůli té přerušované čáře "odepsat" své auto on, jen ať pěkně trpí i všichni další hloupí řidiči, kteří se na jeho dopravní značení spoléhají.

Předminulý týden proběhla obnova tohoto značení a "samozřejmě" tam ona přerušovaná čára na horizontu kopce za Krahulovem zůstala. Vy, milí čtenáři, si tedy pamatujte, že až budete přejíždět terénní vlnu za Krahulovem, není v onom místě vůbec dobré předjíždět a naopak pro jistotu počítejte i s tím, že se proti vám nečekaně vynoří na obzoru dvě vozidla vedle sebe, v nejhorším možném případě budě traktor předjížděn kamiónem.

Horizont smrti 1

Horizont smrti 2

Druhá fotografie je z letošního jara. Podle čerstvých kolejí v příkopě (při jízdě směrem do kopce) to vypadá, že nějaký náklaďák chtěl asi zabránit střetu s vozidlem, které se proti němu objevilo v protisměru.


04.09.2005
?subject=Horizont smrti'>Jaromír Suchý


přístupů: 6681    diskusních příspěvků: 13    poslední: 26.11.2005 12:49:58


© Jaromír Suchý 1999 - 2014