Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Věřte - nevěřte (zprávy agentury JPP)

Nečekané dohry jedné návštěvy

Opravdu zvláštní byl nakonec výsledek další akce pracovní skupiny public relations z okříšské radnice. Ta se nedávno v zájmu zlepšení dosud napjatých vztahů mezi novými obyvateli okříšského zámku a starousedlíky z okolí rozhodla pro ty druhé udělat exkursi s prohlídkou zrekonstruovaných prostor, výkladem o historii zámku a významu úřadu s malým pohoštěním nakonec.

Zatímco krávy i telata prošly všemi místnostmi naprosto lhostejně a celou dobu jen smutně bučely a čekaly pouze na závěrečné pohoštění, prasata se o činnost úřadu zajímala mnohem více – mj. průzkumem vůní z odpadkových košů či obsahem lednic. Závěrečný brilantní výstup propagátora výhod nového umístění obecního úřadu Zdeňka Ryšavého, který žije permanentní volební kampaní a vůbec si asi neuvědomil, že tentokrát přednáší jen k posluchačům bez volebního práva, docela zanikl v mlaskání a chrochtání nad hromadou připraveného jídla. Našla se ale i jedna výjimka - vepř se žlutým označením OZ221345 v uchu, který slova pana Ryšavého o tom, co všechno radnice od rána do večera dělá, pozorně poslouchal, protože asi jako jediný dokázal rozpoznat skutečnou velikost osobnosti řečníka.

Neprodleně po návratu do prasečího penzionu místo tradičního neustálého žraní a spaní začal OZ221345 přesvědčovat své kolegy a kolegyně, že jejich dosavadní životní styl není správný a že by si všichni měli vzít příklad z toho, co zrovna viděli a slyšeli na exkursi a udělat konečně taky něco pro ostatní.

Vůdce skupiny (vůdčí roli získal díky své nejvyšší hmotnosti) se mu ale vysmál a snažil se mu polopatě vysvětlit, že je všechno v pořádku:
"O co jde? Podle toho, kolik jídla nám dali, tak se mají líp než my – copak bychom jim my mohli něco podobného nabídnout, kdybychom jim to chtěli oplatit a pozvat je k nám na návštěvu? Je lepší do toho moc nevrtat, když to funguje a máme se my i oni dobře."
"No my jo, my se máme dobře, ale oni trpí. Kdybys dával pozor, tak bys to od pana Ryšavého slyšel taky: je krize, do žlabu jim nasypali o 15% krmení méně a my dostáváme přitom pořád stejně. Oni jsou chudáci v tísni a my bychom se měli snažit jim pomáhat."
"Houby chudáci, jestli se mají tak špatně, tak jim na rozdíl od nás přece nikdo nebrání, aby se sebrali a začali dělat něco jiného jinde" zakončil rozhovor vůdce.

OZ221345 ale stále vrtalo hlavou jak by se mohl zapojit a být tak všem nějak užitečný. Utkvěly mu v hlavě třeba slova pana Ryšavého, když mj. říkal:
"a vy prasata nás taky pěkně štvete. Dokud jste 5 let smrděli jen důchodcům v DPS-ce, bylo to v pořádku, protože zemědělský chov k zámku vždycky patřil, ale teď, když máme ten váš zápach čichat i my na radnici, je to něco úplně jiného. Nejlepší by bylo, kdyby vás někam co nejdřív odstěhovali a my měli klid na práci."

OZ221345 proto navrhl jak svým kolegům, tak vedení Zemědělského družstva Okříšky, že se chce přestěhovat jinam, aby radnici na zámku nerušil svými výkaly. Vedení družstva ale jeho požadavek odmítlo, proto OZ221345 začal na protest proti tomu, že chce radnici v Okříškách pomoci a všichni mu v tom brání, držet protestní hladovku. Dnes – 8.dubna 2010 - už je to 26. den, kdy nic nejedl a pije jen trochu vody, už se ani neudrží na nohou a převážně jen spí.

OZ221345 okřešák zámecký

Podle veterinářů zbývá OZ221345 jen asi den až dva života, ale vedení družstva je ve věci jeho požadavku neústupné. Jejich postoj je ale naprosto logický: prasata se v těchto místech pěstují už od té doby, co byl zámek před staletími postaven a zdejší chovné plemeno "okřešák zámecký" získalo v roce 1978 dokonce i medaili na veletržní výstavě v Lipsku. Všichni místní přitom dobře ví, že právě prasata tohoto plemene jsou chutí svého masa vázána na specifické prostředí, ve kterém celý život vyrůstají v symbióze s okříšským zámkem – nejedí totiž žádné pomyje, ale vždy dostávaly výhradně zbytky z lahůdek zámeckých pánů. Je jasné, že změnou způsobu jejich života vytržením z původního prostředí a stěhováním jinam by byla naprosto znehodnocena šlechtitelská práce mnoha generací chovatelů.

Zdeňkovi Ryšavému je podpora až za hrob, jakou předvedl OZ221345, mimořádně příjemná a umí ji také náležitě ocenit. Už svému statečnému fanouškovi připravil profil na Twitteru i Facebooku – obojí ale odstartuje samozřejmě až po jeho smrti, protože všichni mají raději mrtvé mučedníky. Má už připraven také skvělý nekrolog se vzpomínkou na nezapomenutelného hrdinu, kterým neprodleně po té tragické události oblaží všechna možná média v ČR, aby mu svou silou pomohla vynutil na ZD Okříšky patřičný nátlak na likvidaci jejich tradičního chovu okříšských zámeckých prasat.

Onen unikátní pracovní výkon, kdy dokázal o své verzi skutečnosti přesvědčit i tak mimořádně chytré zvíře, jako je prase, nemohl samozřejmě uniknout také šéfům pana Ryšavého v Lidovém domě. A tak zatímco smutný osud OZ221345 je prakticky zpečetěn, má naše agentura z dobře informovaného zdroje jako první zprávu, že si okříšský rodák pomalu začíná balit kufry k červnovému stěhování své úřadovny z Jihlavy do Prahy.

Je prakticky hotová věc, že až ČSSD vyhraje volby, bude poté ve vládě i parlamentu mimořádně úspěšná. Celá naše země bude tak rychle všestranně vzkvétat, že naši občané ani nebudou stíhat sledovat všechny ty dobré a ještě lepší zprávy o tom. ČSSD proto i v rámci boje s nezaměstnaností (kvůli dislokovanému pracovišti v každé obci se tím má vytvořit nejméně 100 tisíc nových pracovních míst) plánuje vytvořit hned po volbách zcela nové "ministerstvo dobrých zpráv", které bude mít dva úkoly – zajistit, aby se každá z těch dobrých zpráv dostala k úplně každému občanovi a současně musí vhodnými způsoby omezování nadbytečné komunikace zabránit tomu, aby nebyli občané zbytečně stresovaní zprávami špatnými.

Onen dobře informovaný zdroj z vedení ČSSD sice neuvedl konkrétní jméno, ale naznačil, že by vedoucím právě tohoto důležitého úřadu s funkcí ministra měl být díky svým skvělým výsledkům z podobné práce na radnici své obce jistý rodák z Okříšek, v současnosti pracující v Jihlavě. Agentura JPP si ale i ze současné události v Okříškách snadno umí dovodit, že již nyní s předstihem můžeme k tomuto skvělému profesnímu úspěchu poblahopřát právě panu Ryšavému!
08.04.2010
Agentura JPP


přístupů: 6634    diskusních příspěvků: 1    poslední: 15.04.2010 06:13:41


© Jaromír Suchý 1999 - 2014