Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Čtyři důvody diskvalifikace Z. Ryšavého ze soutěže o starostu Okříšek

Dnes, 7.listopadu, má Z. Ryšavý narozeniny. Sluší se při takové příležitosti oslavencům dát nějaký dárek, proto tak činím následujícím textem. A protože 9.listopadu 2010 bude zastupitelstvo Okříšek vybírat ze svého středu našeho příštího starostu a jedním z kandidátů bude také dnešní jubilant, určitě nezaškodí připomenout si alespoň některé z mnoha důvodů, proč by právě on starostou Okříšek být rozhodně neměl...

1. Okříšky potřebují starostu, který bude mít tuto činnost jako svoji hlavní pracovní náplň - mj. proto, aby byl schopen přizpůsobit svou práci potřebám ostatních, a ne, aby se všichni museli přizpůsobovat jemu, protože má na problémy Okříšek čas jen mimo svůj jiný úvazek. Z. Ryšavý se určitě kvůli starostování v Okříškách nevzdá své sesle krajského radního, která mu na jedné straně zaručuje slastný papalášský život bez jakékoliv zodpovědnosti a navíc s množstvím bonusových prebend, na druhé straně jej nutně velmi omezuje nutností přítomnosti na místě zaměstnání v Jihlavě či při přestříhávání pásek u nových silnic po celé Vysočině. A jako daňovým poplatníkům by nám taky asi nemělo být lhostejné, jestli za těch 70 litrů hrubého měsíčně do Jihlavy aspoň jezdí, anebo se jen válí někde doma na zámku v Okříškách za pecí.

2. Okříšky potřebují starostu fyzicky i duševně přiměřeně zdravého – rozhodně ne narkomana s těžkou závislostí na čemkoliv. Z. Ryšavý je bohužel to druhé – feťák patologicky zcela odkázaný na svůj virtuální život v sociální síti Facebook. V obecné rovině je samozřejmě dobře, když má veřejnost skze něčí osobní internetový "deníček" možnost znát lépe život a názory jakéhokoliv politika a je jen věcí osobního vkusu, zda se někomu líbí nebo nelíbí, když se přitom onen politik ve své prostotě hrdě chlubí či intimně svěřuje celému světu s každým svým i sebemenším prdečkem. Co už ale není věcí osobního vkusu, ale elementární logiky, je odpověď na otázku, která jistě napadne spoustu návštěvníků jeho profilu jako první: lze bez poškození duševního zdraví dlouhodobě neustále aktivně komunikovat současně s více, než 3270 facebookovými "přáteli" a k tomu navíc aktivně sledovat dění v dalších 130 zájmových facebookových skupinách? Odpověď na ni lze přitom v textech Z. Ryšavého najít bez velké námahy: podle jeho slov je sám tak šťastný, že má ten Facebook, že bez něj by jinak neměl šanci dozvědět se třeba ani to, kdeže včera byl a co tam dělal jeho vlastní syn. Když už ale Z. Ryšavý v tuto chvíli z reálného života nedokáže sledovat dokonce ani život vlastního dítěte, jak se asi v budoucnu dokáže zajímat o život a potřeby dalších dvou tisíc jemu naprosto "cizích" nevirtuálních obyvatel Okříšek, kteří vůbec nemají touhu být jen dalším skalpem v jeho poněkud úchylné sbírce facebookových "přátel"?

3. Ve svých předvolebních novinách Z. Ryšavý zdůrazňoval potřebu většího zapojení žen do práce zastupitelstva. Přání se mu skutečně splnilo a podíl žen v něm stoupl. Pokud chce být alespoň trošku věrohodný, měl by sám teď přestat jen planě tlachat a donekonečna slibovat, ale svůj nápad také skutečně dotáhnout do konce a především prosazovat, aby po 20 letech došlo ke změně a na místě starosty Okříšek stanula konečně také nějaká žena!

4. Z. Ryšavý vůbec nechápe politiku jako službu občanům a získané hlasy z voleb a  funkce pouze jako závazek odpovědnosti voličům. Bere ji výhradně jako sport (v jeho podání navíc v té nejhorší možné variantě s "kapříky" rozhodčím, používáním zakázaných dopingových látek a zákeřnými fauly vždy, pokud se zrovna rozhodčí otočí na vteřinku jinam), ve kterém jde především o jakési vítězství, měřitelné množstvím hlasů. Vítězství v jeho podání pak znamená především vytouženou kořist s možností další 4 roky si co nejvíce nahrabávat ze společného pro sebe a své blízké (napadlo mě zrovna z poslední doby, že být to někde v Praze, kde aspoň nějaká profesionální média trochu fungují jako hlídací psi demokracie, asi by si Z. Ryšavý jen tak snadno nemohl dovolit takový úlet, jaký předvedl nedávno tady – aby v době vysoké nezaměstnanosti, jejímiž průvodními znaky jsou i extrémně vysoké požadavky na odborné znalosti při přijímání nových zaměstnanců, mohl "vykouzlit" své manželce teplé místečko ve veřejné správě v oboru, který pod něj na krajském úřadě spadá - samozřejmě v takovém, kterým byla dosud ona, stejně jako on, nepochybně celý život naprosto nedotčená). K dřívějšímu starostovi jsem měl dosud spoustu výhrad, ale co jsem mu nikdy nemohl upřít bylo to, že měl při řízení Okříšek vždy naprosto konkrétní vize, čeho by chtěl dosáhnout, a také tým lidí, kteří mu je pomáhali realizovat. Z. Ryšavý nic takového nemá – jeho programem je zřejmě jen naprosté popření všeho, co dělal jako radní předchozích 16 let, a chtěl by toho dosáhnout pouze s pár fotbalisty a jejich fanoušky, které ale zajímá především a pouze jejich trávník a dění okolo něj. Bojím se, bojím, že pokud se Z. Ryšavý skutečně stane v Okříškách starostou, možná řada z nás, kteří jsme bývalému starostovi nemohli kvůli některým jeho chybám občas přijít na jméno, bude ještě dlouho nostalgicky vzpomínat na svým způsobem zlatého Ing. Josefa Kulu...
07.11.2010
?subject=Čtyři důvody diskvalifikace Z. Ryšavého ze soutěže o starostu Okříšek'>Jaromír Suchý


přístupů: 6604    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014