Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Prosba čtenářům o radu

Úcta k jakýmkoliv symbolům nebyla nikdy zrovna silnou stránkou našeho starosty Z. Ryšavého (mj. použivání oficiálního znaku Okříšek dlouho předtím, než byl Poslaneckou sněmovnou obci schválen, výběr největší žijící bolševické zrůdy za oficiálního maskota obce, použití jména a tváře Martiny Sáblíkové ve vlastní volební kampani, aniž by ona o tom měla sebemenší tušení, atd. atd.), ale i přesto bylo pro mě děsivým zjištěním, že se zřejmě domnívá či dosud domníval, že ona věc, která se vytahuje na stožár, je nejspíš něco na stejné úrovni asi jako ručník nebo prostěradlo.

V pátek 23.5. jsem šel k volbám do Evropského parlamentu a hned před školní budovou ustrnul - na stožáru visela naše vlajka s nějakými hnusnými fleky:

stavtni vlajka CR vzor Rysavy 2014

Hanbou bych se propadl, že to asi nikomu z té naší vypečené radniční partičky nevadí a nechají ten zprzněný symbol jen tak viset. Požadoval jsem o nápravu u "své" volební komise (ta s tím samozřejmě nemá nic společného, chtěl jsem jen, aby předali můj požadavek někomu z radnice, až se tam objeví), ta to sice provedla a mou stížnost na radnici předali, ale nestalo se vůbec nic - normálně se na to vykašlali a matrikářka Skoumalová prý tvrdila, že se s tím nedá nic dělat, protože tu vlajku před pověšením 4x prala.

Nezbylo mi, než udělat našemu starostovi opět maličkou osvětu a písemně mu prozradit další sladké tajemství:

Úřad městyse Okříšky - k rukám starosty

V Okříškách dne 28.5.2014

Věc: Stížnost na porušení zákona č. 352/2001 Sb. o užívání státních symbolů České republiky

Vážení,

ve dnech 23.5. a 24.5.2014 proběhly v budově místní základní školy volby do Evropského parlamentu. Obecní úřad měl podle ust. § 15 odst. 1 písm. e) zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů (dále jen zákon č. 62/2003 Sb.) zajistit volební místnosti, z čehož v souladu s ust. §33 odst. 1) téhož zákona vyplývá mimo jiné povinnost na budově, ve které se volební místnost nachází, vyvěsit státní vlajku České republiky.

Podle ust. § 9 písm. k) zákona č. 352/2001 Sb., o užívání státních symbolů České republiky a o změně některých zákonů "státní vlajka nesmí být používána v poškozeném nebo znečištěném stavu".

Mimo toho, že obecní úřad porušil svou zákonnou povinnost dle zákona č. 62/2003 Sb. tím, že státní vlajka byla zastrčená na nějakém kolíku před budovou a ne umístěna přímo na budově, jak požaduje zákon, především daleko více porušil svou povinnost tím, že vyvěsil naši státní vlajku silně znečištěnou. Jednak proto, že mě takové jednání uráží jako občana naší republiky, a také proto, že je tím porušován zákon, žádal jsem volební komisi ve svém okrsku číslo 1 bez nějakého formálního zápisu, aby požadovala, aby pro důstojnost voleb obecní úřad zjednal nápravu a státní vlajku vyměnil za jinou čistou. Na tento můj požadavek nebylo zjevně nijak reagováno, jelikož ještě v sobotu kolem 12. hodiny visela na kolíku před školou stále tatáž, znečištěná státní vlajka.

Vím, že formálně by tento správní delikt měl řešit Městský úřad v Třebíči, ale věřím, že i bez nějakých sankcí dokáže Úřad městyse Okříšky zajistit, aby se už nikdy nic podobného v Okříškách nemohlo opakovat.

Byl bych rád informován o všech opatřeních, které k tomu budou provedena.
Děkuji za pochopení
S pozdravem...

A dostal tuto odpověď:

dopis Rysavy
(klikněte na zvětšený obrázek)

Takže zřejmě až v pátek kolem oběda se na radnici probudili a dozvěděli, že k volbám musí být pověšeny dvě vlaky, narychlo upravili kůl, na kterém ji chtěli pověsit a na nátěr hového držáku použili barvu, která schne několik dní. A i když viděli, že něco není v pořádku, klidně se na nápravu vykašlali.

Přitom když si zničili svoji vlajku, mohli si klidně půjčit jinou z naší školy nebo školky, anebo přinejhorším zajet do Třebíče a půjčit si ji na radnici tam. Stačilo by jen trošku chtít, ale proč by to jen kvůli jakémusi špinavému barevnému hadříku dělali, že jo?

No, nic, pravděpodobně pravdivý popis události od Z. Ryšavého už jsme si přečetli. Mnohem zajímavější je ale to, jak stejný incident znevažování voleb použitím špinavé státní vlajky popisuje tatáž osoba na internetových stránkách Okříšek v textu Eurovolby netáhly ani v Okříškách, ze kterého mě zaujala tato pasážTakže volby byly bezproblémové? A protože všechno bylo v pořádku, je třeba za odvedenou práci navíc ještě někomu místo nakopání do zadku i poděkovat? Nemáte také, stejně jako já, pocit, že tady něco nehraje? Jako by každý text popisoval úplně jinou událost, že jo?

Nebo že by šlendrián se špinavou vlajkou byl naprosto zanedbatelným prohřeškem oproti tomu, že jindy to s akcemi, pořádanými naší radnicí, bývá ještě mnohem mnohem horší?

Ale tak mi prosím, milí čtenáři, poraďte: nejrůznějších článků Z. Ryšavého je neustále všude kolem plno a tak jak se v tom u událostí, kde jsem osobně nebyl, mám safra vyznat a poznat kdy ve svých textech píše přibližně pravdu, a kdy naopak jen mlží a lže jak když Rudé právo tisklo?
22.06.2014
?subject=Prosba čtenářům o radu'>Jaromír Suchý


přístupů: 4858    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014