Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm červenec 2000

Milí čtenáři,

v závěru června u nás opět vyšel místní čtvrtletník Zpravodaj z Okříšek. Jeho šéfredaktor pan Ryšavý (jinak též náš prapodivně zvolený radní a regionální funkcionář sociální demokracie) v závěru každého čísla nabádá místní občany, aby mu tam přispívali, a sdělili, co se jim u nás líbí a co ne. A protože místní občané jsou na psaní vesměs skoupí a za vlastní názory se stydí, je mi ho líto a proto mu tam pravidelně přispívám. K jistému folklóru potom patří, že se každý takový příspěvek snaží za každou cenu zesměšnit nějakým svým doplňujícím komentářem, který bezprostředně za ním následuje (nezřídka je delší, než původní příspěvek). Jakákoliv obrana proti tomu je těžká, protože za tři měsíce, kdy vyjde další číslo, už si nikdo pořádně nepamatuje, o co v tom předchozím vlastně šlo (a pan radní ještě s humorem sobě vlastním nazývá pravidelnou kombinaci můj příspěvek x jeho komentář k němu za "diskusi").

Ale zdá se, že už se blýská na lepší časy - tentokrát se rozhodl, že už se svými komentáři k mým příspěvkům skončí:a nahradil jej pro tentokrát dvěma stránkami A4 textu na nástěnce místní sociální demokracie (případný zájemce by si jej bohužel musel přijet přečíst tam).

Moje názory a jeho zasvěcené komentáře k nim potom po distribuci čísla Zpravodaje mezi čtenáře často probudí v našich milých spoluobčanech zvláštní pudy, které se projevují převážně ve formě nenávistných anonymů, které mi přicházejí. Ve čtvrtek jsem třeba dostal tento:A to si myslím, že jsem tentokrát zrovna o nějakých zvlášť kontroverzních tématech nepsal - obhajoval jsem jenom svůj předchozí návrh, že by ve Zpravodaji ve zprávách z místní matriky měly být kromě narození, úmrtí a svateb uvedeny i rozvody a zpochybňoval jsem plány na budování nové průmyslové zóny na okraji naší obce - protože si myslím, že by se radnice měla především angažovat ve využití těch průmyslových objektů, které už tady jsou, ale bohužel díky svému nevyužívání chátrají - např. obrovský areál bývalé firmy Ampapa.
02.07.2000
?subject=Předkrm červenec 2000'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4680

© Jaromír Suchý 1999 - 2015