Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm květen 2001

Milí čtenáři,

je tady skutečné jaro. U nás jsme jeho první příznaky zaznamenali už před Velikonocemi, když se milá choť pochlubila, že ji letos poprvé kouslo klíště.

Ještě, že se před 1. májem alespoň pálily čarodějnice a oslavenci pak mohli druhý volný den vyspávat - jinak by tento svátek - stejně jako ty ostatní, které nikdo neslaví, mohli klidně zrušit. Jeden místní podnikatel si mi postěžoval, že náš parlament si velkoryse přijímá jeden státní svátek za druhým a rozšiřuje dovolenou, ale nikoho už nezajímá, kdo to zaplatí. Navrhoval bych proto jistý kompromis - svátky, které uznává a aktivně prožívá alespoň 5% občanů, by mohly zůstat, a ty ostatní ať parlament zase klidně zruší. (5% je analogie s procentem hlasů pro stranu, která má u nás právo hřát se na slunci.)

Včera chtěla opět oslavit jaro firma Enviro z Třebíče koncertem místních rockových kapel na parkovišti před svou firmou (vstup byl volný!) - ale bohužel během první kapely nastoupila bouře s kroupami, která shromáždění rozehnala.

Vzhledem k tomu, že seriál o Čukovi a Gekovi už zevšedněl natolik, že na něj v poslední době nepřišel vůbec žádný ohlas, bude ten současný 19. díl asi poslední. Během května budu muset přijít na to, čím jej nahradit.

Z novinek ve Voříškovi je asi nejzajímavější případ se spamery z firmy Diderot. Na jejich počest jsem také přidal nový banner, který má Voříšek v systémech výměnné reklamy, takže teď se na některých www stránkách možná můžete setkat i s tímto:

banner Voříšek na duben 2001

Když už jsem u těch reklam, šokovalo mě, jak je drahá řádková inzerce v regionálním tisku (autorské honoráře za 7 či 8 článků rozsahu A4 a více za poslední půlrok mi stačily na zaplacení pouhých tří pětiřádkových inzerátků ve stejných novinách).

Podle inovovaného zákona o obcích 128/2000 Sb. se musí obecní zastupitelstvo zabývat podněty občanů, kterých se kvůli tomu sdruží více, než 0.5%. Napsal jsem proto tomu našemu návrh, že by o příštím ročníku Horáckého sprintrally neměla rozhodovat jen obecní rada, ale celé obecní zastupitelstvo, a tento návrh jsem si nechal podepsat dalšími sedmi občany. A schválně, jestli uhodnete, jak 3.5. na zastupitelstvu projednávání tohoto dopisu dopadlo?

Starosta veřejně vyhlásil, že vzhledem k tomu, že prý neví, kolik je 0.5% občanů Okříšek, zastupitelstvo se tak naším návrhem nemůže zabývat (není prý totiž jisté, jestli je 8 podpisů dost nebo málo). O podstatě návrhu se "přirozeně" ani náhodou nezmínil. Nevím, jestli bych si sám dokázal vymyslet podobně pěkný příklad této tzv. okříšské logiky v praxi.

Užívejte si jaro a pokud nejste z Okříšek, radujte se, že o vás nerozhoduje právě to naše obecní zastupitelstvo...
06.05.2001
?subject=Předkrm květen 2001'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4145

© Jaromír Suchý 1999 - 2015