Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předrkm červenec 2001

Milí čtenáři,

samozřejmě, že i tady u nás, v Okříškách, dětem skončil školní rok a proběhly události, které s tím souvisí. Už asi stárnu, protože jsem nebyl příliš nadšený, když si 9.B naší ZŠ ve výloze jednoho z obchodů vyvěsila své tablo, a kolem něj různé fotografie z jejich žákovského života: třeba dva chlapci na sobě v posteli a u toho doprovodný text: "když tě holka nemá ráda, stačí zadek kamaráda", nebo jiná, kde na sobě na hromadě leží na posteli chlapci společně s děvčaty s textem: "na grupáči je nejhorší, když zůstaneš mimo". (To by si za našich mladých let asi nikdo nedovolil ani u maturitního tabla.)

Dostalo se mi do rukou také číslo 7 školního časopisu Poškoláček, které v závěru školního roku vyšlo. Jedna stránka je věnována vtipům - např. takovýmto:

Víte, proč se policajti smějou, když je bouřka? Protože si myslí, že je někdo fotografuje.

(Pochybuji, že kdyby byl kdokoliv z žáčků - autorů takových stránek - okraden či přepaden, vydal by se s žádostí o pomoc jinam, než k těm tak "směšným" policistům.)
Za vydávání tohoto školního časopisu teď obdrželi všichni redaktoři od vedení ZŠ dokonce i odměnu!

A do třetice ze "školního" života:
v pátek 29.6. večer proběhl v obecní hasičárně školní večírek na rozloučenou: žáci obou devátých tříd tam společně (bez rodičů, ale s několika učiteli) oplakávali konec svého žákovského věku. Z "dobře informovaného zdroje" pochází celkem věrohodná informace o rozpočtu "surovin" pro pořádání této dětské akce (žáci si nakoupili všechno sami dopředu v okolních obchodech, sami si zajistili dopravu i podávání "surovin" - obec jim poskytla jen prostory):
~3000 Kč - pivo (4 bečky 12° Topvar)
~1000 Kč - becher
~1000 Kč - fernet
~1000 Kč - vodka
~1000 Kč - rum
~600 Kč - víno
atd..., atd.. (~300 Kč - limonády)
Po rozpočítání na cca. 40 zúčastněných žáků to odhadem vychází na každého (15-ti letého žáka či žákyni) v průměru nejméně na 10 piv, 0.3l tvrdého alkoholu a 0.3l vína (to vše současně). Ale je možné, že jim s tím přišlo i několik o rok mladších či o rok starších kamarádů pomoci, takže výpočet nemusí být úplně přesný.
V každém případě je vidět, že naše škola dokázala připravit mladou generaci na opravdu tvrdé životní zkoušky. (Pikantní v této souvislosti je, že jen den předtím na zasedání obecního zastupitelstva náčelník místní policejní stanice přednášel zprávu o bezpečnostní situaci v obci, a i ředitel místní základní školy apeloval na policii, aby se více starala o to, aby se mladistvým nepodával alkohol!).

Asi na zasedání obecního zastupitelstva přestanu chodit, protože to chce silnější nervy, než mám sám. Tentokrát jsem se dozvěděl, že díky tomu, že se vloni zastupitelé nechali napálit jistým podnikavcem (varoval jsem před ním už tehdy - ještě předtím, než k podpisu smlouvy došlo - protože to bylo evidentní porušení zákona o veřejných zakázkách), přišly Okříšky v průběhu jednoho roku naprosto zbytečně asi o 3 a půl miliónu korun. Kdyby takovou škodu členové zastupitelstva způsobili v nějakém úřadu nebo firmě, zaručeně by si to škaredě odskákali - takhle se nic neděje, protože za mrhání obecními penězi "naštěstí" nenesou vůbec žádnou osobní odpovědnost.

Přeji hezké prázdniny (alespoň tedy těm z vás, kteří nějaké budou míst)!
01.07.2001
?subject=Předrkm červenec 2001'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4878

© Jaromír Suchý 1999 - 2015