Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

10. zasedání zastupitelstva v Okříškách 16.3.2000

Máme nejenom nejlepší (a tedy nejdražší) úředníky, ale i široko-daleko nejvýkonnější zastupitelstvo. Alespoň je o tom přesvědčena naše obecní rada, která usoudila, že není žádný problém za jediný večer zvládnout přijímání územního plánu obce současně s přijetím rozpočtu na tento rok a ještě osmi dalšími body programu. V režii večera tentokrát ale starosta trochu selhal - jako by nevěděl, že nejjednodušší věci se musí zařadit na začátku a zdlouhavě projednávat, jen aby dostal přítomné do časového tlaku, a oni potom všechno rádi odsouhlasí jen proto, aby to trápení co nejdříve skončilo.

Teď už mu musí být taky jasné, že největší chybou bylo zařazení schvalování návrhu územního plánu na začátek, kdy byli zastupitelé ještě ve střehu. Návrh našeho územního plánu totiž obsahuje ještě spoustu problematických bodů (a neustále se proti němu hlasitě ozývají především desítky majitelů dotčených pozemků, přes které jim obec chce vést nové komunikace sporného významu - jedna z nich je navíc podstatnou částí na katastru jiné obce), a tak u řady zastupitelů asi převážil pocit odpovědnosti a respektu k soukromému majetku těchto občanů a současný návrh územního plánu o jediný hlas nebyl přijat. Jak ale znám starostu, nic na plánu nezmění, jen o něm bude příště nechávat znova a znova hlasovat tak dlouho, až ten jeden chybějící hlas stejně nakonec někdo přidá.

Z přijímání našeho obecního rozpočtu na tento rok by si měli brát příklad naši parlamentní poslanci - nikdo ze zastupitelů nic nechtěl vysvětlit, nikdo nechtěl na žádnou akci něco přidat či někde něco změnit, byl zkrátka tak ideálně připravený, že jeho přijetí bylo hotovo raz-dva.

Jen nepatrná diskuse byla v dalším bodu o tom, komu svěřit do péče 12 milionů, které má obec v tuto chvíli okamžitě k dispozici (jsou to peníze z loňska za převod práv k akciím energetických společností). Smlouvu na péči o ně uzavře obec bez jakéhokoliv výběrového řízení s nějakým finančním poradcem z Brna. Na smlouvě mě zaujalo, že pán z Brna dostane svou provizi i v případě, že by peníze, o které se bude starat, přinesly menší výnos, než je běžný úrok na termínovaných vkladech v bankách. (Není asi špatné dělat takového finančního poradce, zvlášť když je zřejmě stále dost kavek, které jsou schopny platit i za nic.)

Další body, jako úprava místní vyhlášky, majetkoprávní otázky, atd. už pro čtenáře, kteří nejsou z Okříšek, asi tak zajímavé nebudou, proto je přeskočím.

Na závěr zastupitelstva bývá zpravidla vždy ještě prostor pro dotazy a připomínky přítomných řadových občanů, proto jsem přednesl svůj dotaz, jak obecní rada přišla k ceně 100Kč za hodinu práce při poskytování informace podle zákona 106/1999Sb. Starosta, řídící schůzi, to vyřešil velmi šalamounsky: "Dávám hlasovat - kdo ze zastupitelů chce, abychom o této otázce diskutovali?" Zvedlo se jen 6 rukou (ostatní to asi nezajímá nebo už chtěli jít spát), což nestačilo a tak jsme šli domů. Třeba se to dozvím příště.
17.03.2000
?subject=10. zasedání zastupitelstva v Okříškách 16.3.2000'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
Drzost Horáckých novin a jejich okříšských informátorů zřejmě nezná žádných mezí a vypadá to, že se od nich můžeme dočkat všeho, jen ne objektivních informací. Tuto "informaci" přinesly o zasedání našeho zastupitelstva v pátek 24.3.2000 na titulní straně:


Toto má být skutečně seriózní zpráva o posledním jednání zastupitelstva "nezávislým" listem?

Takový detail, že byl přijímán územní plán a zastupitelstvo jej i díky rozsáhlým protestům přítomných občanů nepřijalo jim zřejmě ani nestojí za zmínku.

Mimochodem i ta informace o "žádných námitkách ze strany občanů k rozpočtu" je lež. Já sám jsem připomínal, že by se v letošním rozpočtu mělo pamatovat na kulaté zrcadlo na nepřehlednou křižovatku u bývalé knihovny, ale tento návrh byl smeten ze stolu.
27.3.2000


přístupů od 18.4.2004: 5997

© Jaromír Suchý 1999 - 2015