Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm září 2001

Milí čtenáři,

prázdniny u nás proběhly v naprostém klidu. Dokonce to vypadá, že z nedostatku dřeva přestala v noci vrzat a skřípět i naše pila, která dosud tak krásně dotvářela kolorit naší obce jako skanzenu průmyslové revoluce 19.století.

Ministru Schlingovi zřejmě nestačily všechny ty ostudy, které už stačil napáchat na svém ministerstvu dopravy, a tak nám připravil další: 1.září uspořádal naprosto nepochopitelnou tzv. "happeningovou cyklistickou jízdu" na trasách Jihlava -Brtnice a Třebíč-Brtnice, která měla údajně podpořit myšlenku, že si dvě největší města Vysočiny zaslouží kvalitnější silniční spojení. Nikoho asi nepřekvapilo, že se této spanilé cyklistické jízdy z našeho směru Třebíč-Brtnice nikdo nezúčastnil, a v opačném směru jel s ministrem do Brtnice jen jeden jeho šavlonosič. Nechal jsem si možnost rozhovoru s panem ministrem i tentokrát ujít - v Třebíči byly ve stejné době mnohem zajímavější oslavy 900 let místního kláštera. (Ale až pana ministra někdy potkám, musím se ho zeptat na to, jaký logický zkrat jej přivedl k nápadu, že právě cyklisti by měli požadovat lepší spojení na trase Třebíč - Jihlava. A taky, proč si myslí, že by např. případných několik tisíc zúčastněných cyklistů jakkoliv mohlo ovlivnit rozhodnutí o přiklepnutí peněz na stavbu nové silnice Jihlava - Třebíč.)

Při cestování na kole po okresních cestách mě v posledních týdnech překvapilo časté křupkání pod pneumatikami - to se mandelinky rozhodly odněkud někam cestovat. Kupodivu to většinou nebylo poblíž bramborových polí.

Naši radní stále zarputile mlčí o tom, jak budou řešit mimořádně ostudný případ, kdy se nechali napálit vykutáleným "finančním poradcem", který je připravil o 3 milióny. Zatím na něj nepodali žalobu o náhradu způsobené škody, ale dokonce stále ani nevypověděli smlouvu, kterou s ním vloni starosta neoprávněně podepsal.
04.09.2001
?subject=Předkrm září 2001'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4206

© Jaromír Suchý 1999 - 2015