Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm únor 2002

Milí čtenáři,

tak nám zase slezl sníh. Jestli jsem v prosinci psal, že přišel tak rychle, že jsme nestačili ani vykopat mrkev ze zahrádky, tak teď se ukázalo, že se vlastně vůbec nic nestalo - zůstala i po dočasném uschování pod vrstvou sněhu docela jedlá, navíc jsem si ušetřil práci s jejím přechodným ukládáním do písku.

Na našem obecním úřadě je asi pěkný nepořádek. Podle zákona o obcích má být do 7 dnů od konání zastupitelstva k dispozici hotový zápis z jednání. Když jsem se chtěl v polovině ledna podívat do zápisu ze zastupitelstva, které se konalo vloni v listopadu, starosta mi prozradil, že zápis nemá - že se údajně ztratil, a až se paní, která zápisy dělá, vrátí po nemoci do práce, bude ho prý muset napsat znova. To se opravdu může stát snad jenom v Okříškách...

Včera mělo v Třebíči proběhnout další stání soudu s jedním s mých dlužníků. Jak už jsem dříve předpověděl, tentokrát se nemohlo konat, protože se omluvil právní zástupce žalované strany. Bojím se, že než se poprvé u soudu všichni sejdeme, firma Uniplet, řízená bezcharakterními bambuly Jelečkem, Charvátem či Vidlákem, už možná nebude mezi živými... Už se vůbec nedivím, že než takhle nekonečně čekat na spravedlnost, volí raději někdo k vymáhání dluhů metodu "zlých mužů z východu".

Docela mě potěšilo, že se trochu rozhýbalo Voříškovo diskusním fórum. Bohužel se ale tématem diskutujících často místo podstaty textů, které se ve Voříškovi objevily, stává to, co se někde někdo doslechl po 10. pivu v hospodě - a nakonec z něj vypadne, že si ani není schopen vzpomenout, ve které hospodě to vlastně bylo.

Velice příjemný šok jsem zažil teď o víkendu při zjistění, že v Hranicích na Moravě existuje občanské sdružení Příjemný úder, které má podobné cíle, jako já. Metody, které používají, jsou velmi inspirativní. Například snaha o oficiální výlep plakátů "stydíme se za svého starostu, připojte se" mi připadá svým způsobem geniální.

Radost mi udělal i Jaroslav Hutka svým hezkým dopisem, kterým se obrací na pražský Magistrát.

Mějte se hezky...
06.02.2002
?subject=Předkrm únor 2002'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4038

© Jaromír Suchý 1999 - 2015