Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm březen 2002

Vážení čtenáři,

dravě rašící rybízové keře dávají vědět, jak se nám blíží jaro.
Okříšky jej budou vítat už tradičně rozpolceně: někdo pokorou před probouzející se přírodou, jiní sebeklamem, že je člověk neomezeným pánem tvorstva. Na Zelený čtvrtek 28.3. si tak budou přímo konkurovat dvě akce: ti, kteří se budou opět snažit o obnovování velikonočních zvyků pořádáním průvodu hrkaček a klepaček, s ostatními, kteří budou aktivně prožívat orgie hluku a smradu ze stovek splašených aut, slavících tento den ničením přírody při oficiálním tréninku na letošní Rally Vysočina.

Vyšel nový Zpravodaj z Okříšek č.1/2002. Jeho autoři ze skupiny PR už dobře ví, že když se nepochválí sami, nikdo to za ně neudělá, a tak jim nezbývá, než aby si sami např. pěli ódy na vzhledově nevábné nové obecní www stránky Okříšek - i jejich černobílá fotografie ve Zpravodaji krásně ilustruje, jak jsou díky nešťastně zvoleným barvám nečitelné.

Musel jsem se usmát, když na str.3 šéfredaktor Zpravodaje píše, že předtím marně hledali někoho místního, kdo by obci stránky dělal - např. mě nikdy nic takového nikdo nenabízel (nepočítám-li to, jak jsme se o tom zhruba před rokem v hospodě nezávazně bavili - ale tehdy jsem z jeho slov pochopil, že hledají někoho, kdo by to dělal zcela zdarma, což jsem vzhledem k rozsahu práce odmítl - přitom firma, která teď stránky obci dělá, si účtuje "pouhých" 600 Kč/hodinu, což mi přijde docela nemravné vzhledem k tomu, že má navíc na úplně každé naší obecní stránce svoji nepřehlédnutelnou několikrát opakovanou firemní reklamu).

Jistá nepříjemnost, která souvisí s novým číslem Zpravodaje, je to, že mi tam tentokrát bez jakékoliv omluvy nevytiskli (samozřejmě) dopředu zaplacený inzerát na moji živnostenskou činnost. Doufám, že to nebyl něčí záměr, jak mě finančně poškodit, ale pouze jen další důkaz toho, jaký šlendrián a neschopnost dnes na naší radnici vládne - pokud se mohl ztratit i zápis z XIX. zasedání obecního zastupitelstva, neměl bych se asi divit ničemu, co tam ještě současné vedení spáchá.

Okresní týdeník Puls Třebíčska pořádal v únoru (výsledky budou až v březnu) anketu o nejvýraznější osobnosti okresu v uplynulém roce v kladném i záporném smyslu. Věřím, že v oné záporné kategorii (nazvané Černý Petr) uspějí i někteří "hrdinové" z Voříška. Abych jim pomohl, přispěl jsem hlasem alespoň bambulovi Jelečkovi, a tak doufám, že jsem nebyl sám - aby se v soutěži neztratil...

V pátek 1.3. jsem byl opět po čase v B-klubu v Třebíči a velice se mi líbily obě vystupující kapely - jak místní Snuff, tak pardubická Vypsaná fixa. Stejně pohodový, jako byl tento koncert, bych všem čtenářům chtěl popřát i celý březen.

03.03.2002
?subject=Předkrm březen 2002'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4211

© Jaromír Suchý 1999 - 2015