Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Okříšské zázraky

Pokud by se někdo v novinách chlubil, že je jeho firma XYZ zajímavá nějakou naprostou samozřejmostí (jako třeba, že služební řidič ředitelského BMW už přestal při jízdě pít rum a navíc si konečně v autoškole udělal i řidičský průkaz), asi byste si taky ťukali na čelo, proč vůbec píšou o takové ptákovině. U nás v Okříškách už je ale i podobná událost - tj., že se obci někdy konečně podaří splnit to, co je její samozřejmá povinnost, vyplývající ze zákona - zřejmě natolik vyjímečná, že je potřeba se tím všude pochlubit: je to takový obrovský zázrak, který by neměl nikdo přehlédnout.

Tentokrát jsou tedy předmětem nového okříšského "zázraku" obecní internetové stránky na adrese www.okrisky.cz.

V úterý 18.2. vyšel v Horáckých novinách text:

hn

(Dva a půl roku přitom naši zastupitelé dobře věděli, že obce mají povinnost informovat o své činnosti podobným způsobem nejpozději od 1.1.2002. Teď se chlubí tím, že to stihli až 6.2.2002 a profesionální hlídací pes demokracie -sf- Soňa Florianová k tomu lhostejně mlčí.)

Ve stejnou dobu, tedy v úterý 18.2., vyšel v konkurenčním Pulsu Třebíčska příspěvek:

puls

Autorem -RY- je asi Zdeněk Ryšavý, náš okříšský prapodivně zvolený radní a krajský tajemník vládní asociálně-demokratické strany (adresa okříšských stránek je pro Puls zřejmě natolik bezvýznamná, že ji asi ani není třeba uvádět?).

Nejzajímavější na obou textech je samozřejmě jejich bezmála doslovně stejný obsah. To, že ve stejnou dobu napíší dvě naprosto rozdílné osoby prakticky tentýž text lze považovat za další okříšský zázrak.

V obou textech citovaná výhoda, že redakční systém Vismo umožňuje libovolné zásahy do vzhledu stránek, je bohužel v Okříšském provedení opravdové neštěstí. Jenom tady asi žije někdo, kdo dokáže vymyslet opravdu originální kombinaci tmavě modrých odkazů na tmavě modrém pozadí(a aby kouzlo bylo dokonalé, barva odkazů se samozřejmě nezmění ani při najetí kursorem myši na ně).

O návrhu našeho obecního znaku už jsem několikrát psal, a tak už nikoho nepřekvapí, že si s drzostí sobě vlastní naše radnice opět naprosto zbytečně dělá ostudu s používáním znaku, který Okříškám vůbec nebyl udělen! Na úvodní stránce je sice napsáno, že jde jen o návrh, na všech ostatních už je ale znak zcela běžně bez omezení používánTo by byl Václav Klaus, který má pravomoc obecní znaky přidělit, asi překvapen, kdybych se jej zeptal, zda mu nevadí, jak na něj naše pomazané hlavy v Okříškách opět zvysoka kálejí. A v tom případě by byl asi opravdu ten největší zázrak, kdyby nám znak skutečně předseda sněmovny někdy přidělil.
21.02.2002
?subject=Okříšské zázraky'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5088

© Jaromír Suchý 1999 - 2015