Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm červen 2002

Milí čtenáři,

po delší době jsem se několikrát podíval do třebíčské nemocnice (manželka sportovala a skončila s nohou v sádře) a přiznám se, že mě tam celá řada věcí trochu zaskočila. Ten, kdo je zmítán bolestmi, to určitě nevnímá, ale na nudící se doprovod opravdu skličujícím dojmem působí např. nástražná krabice s jedem na hlodavce na zemi přímo v čekárně (rentgen v oddělení chirurgie). Trochu rozpačitý musí být i ten, kdo si čte na nemocničních osvětových nástěnkách, že strava je důležitou součástí léčby, a měla by proto obsahovat především velké množství ovoce a zeleniny (a pak se dozví, že nemocniční strava prý za celý týden neobsahovala ovoce ani zeleninu ani jednou), když si čte v nějakém tom nemocničním řádu, že je v celé nemocnici kouření zakázáno, ale nedodržuje to ani zdravotnický personál, atd. atd. Je asi lepší být opatrnější, aby se tam člověk dostal co nejméněkrát.

Nějací zlí mravenci nám úplně zdecimovali úrodu jahod - čert ví, proč už samotné jahodové květy rozleptávají, a ony následně uschnou. Byl bych přitom klidně ochoten se s nimi rozdělit o hotové plody - kdyby je nechali vyrůst. Jenom nevím, jak jim to mám sdělit.

Jedno dopoledne u nás byl bývalý novinář, píšící externě pro týdeník Puls Třebíčska (píše teď pouze pod pseudonymem - možná, aby nepřišel o podporu z úřadu práce) a výsledkem našeho rozhovoru byl materiál, který zabral v Pulsu asi 2/3 stránky.

Puls 7.5.2002, str.9

Bohužel, nebylo přitom splněno moje hlavní přání, a to, aby se v textu objevila i adresa Voříška, tj. www.vorisek.cz, aby si čtenáři Pulsu mohli názor na něj udělat především sami.

Zástupci většinového vlastníka akcií Unipletu - firmy Trustfin - odvolali generálního ředitele Unipletu ing. Jelečka, který mě odtamtud před 2 lety za dva nevinné články ve Voříškovi svým šikanováním vystrnadil. Doufám, že už teď pan Jeleček začíná přemýšlet i o tom, jestli tehdy udělal dobře.

Můj nejvěrnější čtenář a "fanoušek", soc-dem cenzor pan Ryšavý, má v poslední době stupňující se potřebu psát do Voříškova diskusního fóra své postřehy ze života. Naposledy si dokonce sám zahrál na Boha s právem soudit, kdo co pro Okříšky udělal dobrého. Každému, kdo už zná jeho příspěvky, je asi jasné, jak dopadl v jeho hodnocení on sám ("něco krásného tu po mně zůstane") a jak já (zůstává jen páchnoucí "Voříškovo hovno"). Hezké je zdůvodnění jeho hodnocení: "...ale v duchu hesla pana prezidenta "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" vyplývá, že slušní lidé se musí postavit takovým, jako jste Vy". Právě od člověka, který např. vloni asistoval u falšování materiálů v hodnotě asi 60 milionů korun, se mi taková argumentace zvlášť líbí...

V sobotu 15.června od 15 hodin proběhnou v areálu místní hasičské zbrojnice "Tradiční tržišťské slavnosti", spojené s dětskými hrami, mezinárodním turnajem v piškvorkách, projížďkami kočárem Tržištěm a pivními slavnostmi. K tanci a poslechu bude hrát Band tržišťských umělců. (Tržiště je naše "čtvrť" Okříšek a jsem velice rád, že se místní hasiči a jejich příznivci snaží rozproudit netradičními aktivitami zdejší společenský život - a samozřejmě za to mají můj velký dík!)

Ve stejném termínu, jako "tržišťské slavnosti", nás opět čekají i nějaké ty volby. Asi stejně o nic nejde, protože ODS si s ČSSD "v zájmu stability" nespíš zase nějak ta koryta přerozdělí, ale přesto vám, milí čtenáři, při nich přeji šťastnou ruku.
02.06.2002
?subject=Předkrm červen 2002'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4708

© Jaromír Suchý 1999 - 2015