Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Jen takový malý nevinný podvůdek?

Když jsem před nedávnem psal o třech miliónech, o které přišly Okříšky díky "finančnímu poradenství" pana Tvarůžka, myslel jsem si, že větším finančním skandálem už se naše obec dlouho "proslavit" nemůže. A jak jsem se zmýlil! Uteklo sotva pár týdnů a je to tady...

Už jsem kdysi nakousl, že si Okříšky naplánovaly přes masové protesty postižených občanů dvě zbytečné přeložky silnic - jednu v centru obce a druhou na katastru sousedních Petrovic. (Hlavní problém těchto přeložek je to, že jsou úplně zbytečné - tranzitní doprava dřív nebo později stejně musí vést úplně mimo obytné území obce. Naši radní, jediní zapálení příznivci tohoto našeho novodobého "Gabčíkova-Nagymaros", se s oblibou odvolávají na výsledky anket, které v Okříškách pořádají. Samozřejmě, jen když se jim to hodí. Když občané zařadí nesmyslné přeložky na úplný chvost toho, co by tady chtěli postavit - viz "Anketa 2000" - nikde to už neventilují, ale především je to vůbec nezajímá.)

I když už jsme tady zvyklí na leccos, teď vyplula na povrch špinavost, která ani v Okříškách nemá obdoby - někdo (zatím neznámý) totiž zfalšoval podklady pro rozhodování rady kraje Vysočina, která 5. června rozhodovala o prioritách silničních staveb v našem kraji. V podkladech se u údajů o přeložkách v Okříškách (původně v plánech okresní správy silnic naplánované až někdy na rok 2006) nečekaně objevilo, že už bylo vydáno územní rozhodnutí, a že přeložky jsou závaznou součástí územního plánu. (Obojí není pravda - územní rozhodnutí vydáno nebylo a druhá přeložka závaznou součástí územního plánu obce Petrovice není.) Na základě takto zkreslených údajů pak rada kraje Vysočina rozhodla, že se okříšské přeložky dostaly na docela významné 16. místo (z 52) s možností zahájení stavby už v příštím roce! Radní v Okříškách tak získali pádný argument, aby přesvědčili vzdorující vlastníky pozemků. Mohou říkat: "Podívejte se, i na kraji chtějí, abychom začali stavět co nejdříve, tak nám koukejte své pozemky rychle prodat".

I když jde zdánlivě jen o pár slůvek v nějaké tabulce, ve skutečnosti má tento hnusný podvod hodnotu přes 60 milionů (předběžná hodnota obou přeložek) a jsem docela zvědavý, jestli za to bude někdo potrestán. Ať už byl skutečným pachatelem kdokoliv, nikdo mě nepřesvědčí, že v tom neměl prsty i některý z našich radních, a je to jen jeden ze smutných dokladů toho, že se pro prosazování nesmyslných komunistických megalomanských projektů ze 70. let minulého století zřejmě neštítí ničeho.
15.09.2001
?subject=Jen takový malý nevinný podvůdek?'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5158

© Jaromír Suchý 1999 - 2015