Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Čuk a Gek

Č+G: 7.díl - Na Bahamách II

Čuk a Gek
Opakování 6.dílu:
Minulý díl byl odpočinkový a řada z nás možná málem pukla závistí při zjištění, jak se Čuk s Boženkou měli na svém ostrově na Bahamách dobře.
         
Už víme, že Čuk s Boženkou žijí v prostém domku na svém ostrově uprostřed nejdivočejší divočiny. Ale žádná pohoda netrvá věčně.
Jednoho dne se Boženka vypravila do pralesa, aby přinesla nějaké jídlo a nešťastnou náhodou přitom šlápla na hada, který ji v úleku kousnul. Úplně zelená se doplazila do domku a s hrůzou zjistila, že tam nikde není žádná lékárnička, proto ji Čuk naložil do člunu
Čuk s Boženkou jedou do nemocnice a odvezl do nemocnice v okresním městě. Protože ale nebyla schopna určit, jaký druh hada ji štípnul, dostala protilátky proti všem 55 dosud známým prevítům a zůstala v nemocnici na pozorování. očkování
Aby si Čuk spravil náladu, zastavil se cestou zpět na Wikiho ostrově. Wiki se právě vrátil z Čukova rodného Ruska, a tak dlouho do noci seděli na terase, popíjeli moskevskou vodka vodku, Wiki vyprávěl o novinkách z Moskvy a o tom, jak se mu tam daří rozjíždět privatizaci. Utahaní žvaněním a alkoholem pak sladce usnuli.
Uprostřed noci je ale probudilo chvění země a obrovská záře. Čuk při pohledu na ten ohňostroj zažertoval, sopka že to má určitě na svědomí dávno vyhaslá sopka Máňa na jeho ostrově, která se nečekaně probudila.
Divadlo to bylo velkolepé - nádherné proudy plamenů, kouře a lávy, ale bohužel se smutným koncem. Když ráno zemětřesení ustalo a kouř se trochu rozptýlil, zjistil Čuk s hrůzou, že měl pravdu, a jeho ostrov i se sopkou Máňou při té kalamitě skončil někde na dně moře a na hladině po něm zůstaly jen nebohé mrtvolky tisíců upečených či utopených zvířat.
Tady vidíte, milí čtenáři, že se opět ukázalo, že všechno zlé je k něčemu dobré - hadí kousnutí totiž tentokrát zachránilo Čukovi s Boženkou život.

Pokračování opět za měsíc...

03.05.2000
?subject=Č+G: 7.díl - Na Bahamách II'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
V tomto serálu vystupují pouze fiktivní postavy - záměrná podobnost s určitou konkrétní osobou, žijící v současnosti či minulosti, nebyla hlavním cílem autora.
přístupů od 18.4.2004: 5006

© Jaromír Suchý 1999 - 2015