Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Čuk a Gek

Č+G: 6.díl - Na Bahamách

Čuk a Gek
Opakování 5.dílu:
Čuk prozradil svým rodičům, žijícím dosud v paneláku v Moskvě, že se stal boháčem, a pozval je k sobě domů. Zakrátko mu pár chlápků se samopaly nabídlo ochranu, za kterou jim ale musel zaplatit polovinu celého svého jmění. O druhou polovinu přišel tím, že banka, kde měl peníze uloženy, normálně zkrachovala, a vklady v zahraničních měnách nebyly nijak pojištěny. A tak jediný větší majetek, který Čukovi zbyl (mimo naprosto neprodejných nemovitostí v Pravdě a Lásce), byl ostrov na Bahamách za pár set milionů dolarů od Wikiho.
         
Čuk s Boženkou se proto sbalili a vyrazili na Bahamy Na letišti v Nassau je přivítal Wiki, předal jim všechny doklady od jejich ostrova,
a jako dárek na uvítanou jim předal i motorový člun - aby se měli jak na ostrov dostávat do té doby, než si koupí nějakou pořádnou jachtu. (Čuk hned při první jízdě člunem nalezl v jeho řízení velké zalíbení.)Čuk s Boženkou se pod Wikiho vedením učí řídit svůj člun
Ostrov byl skutečně nádherný. Jeho dominantou je dávno vyhaslá sopka, kterou se Čuk na počest švagrové rozhodl přejmenovat na Máňa Volcano.
Přestože Čuk s Boženkou už předtím procestovali celý svět, až na svém ostrově poznali, co to je skutečný ráj na zemi. Když měli hlad, mohli si kdekoliv utrhnout banán, pomeranč nebo kokos, když měli žízeň, mohli se napít z kteréhokoliv potůčku.
I moře bylo nádherné - nikde žádné plechovky od piva nebo olejové skvrny, ale všude jen bílý písek a ve vodě se v mnohametrové hloubce třpytily zlaté rybičky. (Nic si z toho nedělejte, že je na obrázku asi vidíte špatně, jsou přece v mnohametrové hloubce!)
Bydlení bylo skromné - v prosté chýši, opatřené pouze sítěmi proti dotěrnému hmyzu, ale zase tak blízko k matce Přírodě!
Rychle si zvykli i na život bez dříve nepostradatelných médií. Místo plejbekových pazvuků popových vřeštidel je na každém kroku doprovázelo doopravdické
vřeštění opic, které hnízdily ve větvích nedaleko od jejich domku, (jednu z nich na obrázku asi vidíte špatně, ale lépe to nešlo - byl pořízen uprostřed hluboké noci),
žvásty politiků nahradila Čukovi andulka, které se ujal, když ji našel vypadenou z hnízda a opuštěnou, a postupně ji učil mluvit.
Zkrátka a dobře, Čuk s Boženkou byli zpočátku na svém ostrově dokonale šťastni.


A pokud se vám teď, milí čtenáři, zdá, že tento díl byl naprosto nudný, ani se nedivím. Předpokládal jsem totiž, že jste si po předchozích částech, plných napětí, násilí, práce či cynismu, potřebovali trochu odpočinout. Věřím, že se to povedlo.
Za měsíc už to tady ale opět bude všechno zaručeně živější.
06.04.2000
?subject=Č+G: 6.díl - Na Bahamách'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
V tomto serálu vystupují pouze fiktivní postavy - záměrná podobnost s určitou konkrétní osobou, žijící v současnosti či minulosti, nebyla hlavním cílem autora.
přístupů od 18.4.2004: 4777

© Jaromír Suchý 1999 - 2015