Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Čuk a Gek

Č+G: 5.díl - Jako na houpačce

Čuk a Gek
Opakování 4.dílu:
Čuk s Boženkou si užívali zaslouženě vydělaných peněz cestováním po světě a v jednom londýnském baru potkali otrhaného žebrajícího tuláka Wikiho. Čukovi se Wiki zalíbil, protože mu slíbil zestonásobit jakýkoliv vklad, a tak mu Čuk půjčil na dva roky a dva dny pár milionů dolarů, které měl právě u sebe po kapsách.
         
Po návratu z cest se Čuk zastyděl, že si tak dlouho s Boženkou užívali světských radostí a přitom úplně zapomněli na Čukovy rodiče, žijící na předměstí Moskvy v maličkém bytě z mizerné penze. Zařídil jim tedy bumážku na pozvání k sobě domů a jako příspěvek na cestu jim poslal tisíc dolarů.Čukova máma plakala štěstím a hned se šla pochlubit sousedkám,
že její synek udělal v zemi, kterou kdysi okupovali, veliké štěstí a je teď boháčem. Už za pár hodin na to přijíždí do Krásna k Čukovu domu elegantní mercedes, ze kterého vyskakuje skupinka ozbrojenců a se samopaly namířenými na Čukovo břicho mu vysvětlují, že boháči, jako on, v každém případě musí mít nějakou ochranu. A oni že mu ji velice levně poskytnou - prý jim stačí polovina jeho majetku.
Čuk se sice bránil, že žádnou ochranu nepotřebuje, že jeho penězům se v bance nemůže nic stát, ale když chasníci samopalem postříleli všechny slepice, oba psy, i Čukova nového koně, připustil Čuk dobrovolně, že jejich ochranu asi potřebovat bude. Odjel poté s mládenci do banky a polovinu konta jim vydal.
Bylo to právě včas, protože následující den tato banka zavřela všechny pobočky a zkrachovala. Vklady v cizích měnách nebyly v té době ani pojištěny, a tak Čukovi zůstaly jen oči pro pláč.
Současně přijeli Čukovi rodiče, ale místo radostných zážitků v rodině boháče je čekalo jen posezení u (zastřeleného) koně na rožni na zahradě Čukova domu. Ale peníze přece nejsou všechno - hlavně, že se zase po dlouhé době sešla celá rodinka.
Na závěr žranice ale Čuk vytahuje trumf, se kterým už nikdo nepočítal, a čte dopis od Wikiho, který mezitím přinesl pošťák: "Právě utekly dva roky a dva dny, a tak ti teď chci vrátit tvých pár set milionů dolarů. Doslechl jsem se, že jsi na vlastní kůži poznal, že peníze jsou v dnešní době nejisté a jistě se proto nebudeš zlobit, že ti místo hotovosti vrátím nádherný ostrov tady na Bahamách nedaleko mého. Je to ráj na zemi. Pokud přijedeš hned, dají se tu teď velice lacino koupit i hezké jachty. "

Více se o životě Čuka s Boženkou na Bahamách dozvíte zase za měsíc ...
05.03.2000
?subject=Č+G: 5.díl - Jako na houpačce'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
V tomto serálu vystupují pouze fiktivní postavy - záměrná podobnost s určitou konkrétní osobou, žijící v současnosti či minulosti, nebyla hlavním cílem autora.
přístupů od 18.4.2004: 4964

© Jaromír Suchý 1999 - 2015